banner216

Bu haber kez okundu.

İmam Hatip Öğrencileri Klasik Sanatlar Ve Musiki Öğrenimi Görebilecek
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İstanbul İli Üsküdar ilçesi Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinin, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında, "Klasik Sanatlar ve Mûsikî” alanında eğitim vermeye başlayacağını açıkladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, konuya ilişkin yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“İstanbul İli Üsküdar ilçesi Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinin 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ‘Klasik Sanatlar ve Mûsikî Projesi’ uygulanacağı, konuya ilişkin ayrıntılı bilgi http://hakkidemiranadoluihl.meb.k12.tr/ yer almaktadır.
Klasik sanatlar ve mûsikî projesi uygulayan Anadolu İmam Hatip Lisesinin 9 uncu sınıfına öğrenci alınmasına ilişkin iş ve işlemler Bakanlıkça ilan edilecek kontenjanlara göre aşağıda belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.
Buna göre:
1- Ortaokul ve imam hatip ortaokulunun 8 inci sınıfını bitiren öğrenciler öğrenim belgesi, dilekçe ve bir adet fotoğraf ile birlikte öğrenim görmek istediği alanın bulunduğu okul müdürlüğüne başvuruda bulunacaktır.
2- Başvurular 20-29 Haziran 2016 tarihleri arasında doğrudan veya posta yoluyla ilgili okul müdürlüğüne yapılacaktır. Postadaki gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
3- Okul müdürlüğünce, sınava girecek öğrenci listeleri 30 Haziran-04 Temmuz 2016 tarihleri arasında okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecektir.
4- Öğrenci seçimine ilişkin yetenek sınavı 11-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında tek aşamalı olarak komisyon marifetiyle yapılacaktır.
5- Okul müdürünün başkanlığında oluşturulacak komisyonda; 1 (bir) ilgili okulun alan öğretmeni, 2 (iki) il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce görevlendirilecek diğer okullardan alan öğretmeni ile 1 (bir) de alan uzmanı akademisyen yer alacaktır. Alan uzmanı akademisyen bulunamadığı durumlarda il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce alan öğretmeni görevlendirmesi yapılacaktır. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde komisyonlara yardımcı olmak üzere değerlendirmeye katılmayacak iki gözetmen öğretmen daha görevlendirilebilir.
6- Öğrenci seçimi, yetenek sınavında 50 (elli) puan barajının altında kalan öğrenciler başarısız sayılarak değerlendirmeye alınmaz. Yetenek sınavında 50 (elli) ve üzerinde puan alanların; yetenek sınavının % 70’i ile yüzlük sisteme dönüştürülen ortaöğretime yerleştirme puanının % 30’u alınarak 100 (yüz) tam puan üzerinden puan üstünlüğüne göre yapılır. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanı olmayan öğrencilerden 50 (elli) baraj puanı aranmaz.
7- En yüksek puandan aşağıya doğru yapılan sıralamaya göre belirlenen kontenjan kadar asil ve yedek liste 15 Temmuz 2016 mesai bitiminde okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecektir.
8- Öğrencilerin kayıtları, 18-19 Temmuz 2016 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden yapılacaktır.
9- Kayıtlar sonucunda açık kontenjan bulunması durumunda; yedek listeden puan sırasına göre açık kontenjan kadar kesin kayıt yaptırmaya hak kazananlar tespit edilerek 20 Temmuz 2016 tarihinde okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilerek ayrıca öğrenci velilerine bildirilecektir.
10- Yedek listeden kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları 21 Temmuz 2016 tarihinde yapılacaktır. Buna rağmen açık kontenjan kalması durumunda yedek listeden öğrenci kayıtlarına devam edilecek ve 22 Temmuz 2016 tarihinde kayıt işlemleri tamamlanacaktır.
11- Okulun açık kontenjanı bulunması ancak yedek listesinde yeterli sayıda öğrencisi bulunmaması veya yedek listesi olmaması halinde; 23-24 Temmuz 2016 tarihleri arasında aynı usulle sınav yapılarak açık kontenjan kadar başarılı öğrencinin kayıt işlemleri yapılarak öğrenci alım süreci tamamlanacaktır.
12- Bu okula kayıt yaptıranlardan; tercihleri doğrultusunda farklı bir okula yerleşen öğrenciler, "klasik sanatlar ve musiki" projesi uygulayan Anadolu İmam-Hatip Lisesindeki kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.
13- Klasik sanatlar ve musiki projesi uygulayan Anadolu İmam-Hatip Lisesinde açık kontenjan bulunması hâlinde; diğer ortaöğretim kurumlarının 9 uncu sınıflarından Bakanlıkça belirlenen esaslara göre Eylül ayının son haftasında yapılacak yetenek sınavı ile öğrenci nakil ve geçişi yapılabilir. Bu tarihten sonra diğer ortaöğretim kurumlarından öğrenci nakli ve geçişi yapılmaz.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202