banner216

Bu haber kez okundu.

MHP’li Başkandan 19 Haziran’daki Olağan Kongreye Davet Var
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, 19 Haziran’da yapılacak olan MHP kongresi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunarak, "Türkiye’yi Milliyetçi Hareket Partisi kongresinden sonra büyük bir değişim ve diriliş bekliyor. Bunun önünde engel olma vebalinden hiç ama hiç kimse kaçamaz. Hepimizin tarihi sorumluluğu bulunuyor" dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nde gözler olağanüstü kurultayın yapılacağı 19 Haziran 2016 tarihine çevrildi. Çağrı Heyeti, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı kayıtlarına göre delege gözüken bin 186 partiliye davet gönderirken, MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da kongreye ilişkin dikkatleri çeken bir açıklama yaptı. Açıklamalarında özelikle 19 Haziran’daki kongrenin ’hukuki’ olduğuna vurgu yapan Acar, partilileri kongreye davet etti.
"HAREKETİN ADINI İLAN EDİYORUM; ’YENİDEN MANEVİYATA DÖNÜŞ"
Acar, "Ben sizi sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, hile, rüşvet ile çiğnenen çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlaktan mahrum bir medeniyete çağırmıyorum. Ben sizi yoksullukla savaşa, adaletle yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum. Hareketin adını isteyenlere açıkça ilan ediyorum. ’Yeniden maneviyata dönüş.’ Bu daveti hareketimizin başbuğu merhum Alparslan Türkeş, siyasete atıldığı ilk gün yapmıştı. Bugün de ben bir davet yapıyorum. Bu harekete ömürlerini vermiş bütün ülküdaşlarımız, Türk milliyetçileri adına yapıyorum. Türk milletinin makus talihini tersine çevirmek, milliyetçi hareketi iktidar yapmak ve Türkiye’yi içine sokulduğu cendereden kurtarmak adına bir yeni davet yapıyorum. O ilk günkü heyecanla yapıyorum bu daveti. Hile, rüşvet ile çiğnenen çiğnetilen hukuk düzenlerine karşı devletimizin varlığının teminatı olan adalet anlayışı adına; başbuğumuzun ilk günkü keskin ifadeleriyle… Hak yolu hakikat yolu kısacası Allah yoluna çağırıyorum. Adında milliyetçi ve hareket olan bir partinin ilanihaye bu değerlerden uzak tutulmasına isyan için bu daveti yapıyorum" dedi.
"YENİ BİR GÜNEŞ GİBİ DOĞMASINI TEMİN İÇİN YAPIYORUM BU DAVETİ"
"Ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin yerlerde süründürülmeye çalışılan itibarını yükseltmek için yapıyorum bu daveti" diyen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, "Adında hareket olan bir partinin adalete bundan daha fazla sürüklenmemesi için yapıyorum bu daveti. Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfının ve büyük medeni kabiliyetinin bundan sonraki inkişafiyle atinin yüksek medeniyet ufkundan yeni bir güneş gibi doğmasını temin için yapıyorum bu daveti. Ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin yerlerde süründürülmeye çalışılan itibarını yükseltmek için yapıyorum bu daveti. Milletimizin arzuladığı milli birlik ve beraberliği, Ortadoğu’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da barışı temin için yapıyorum bu daveti. Samimiyet, mesuliyet, fedakârlık, vefakârlık, merhamet, sadakat, hürmet, hikmet, irfan, medeniyet ve aşkın davası demek olan davamızın hem ülkemizi, hem de insanlığı içinde bulunduğu açmazlardan kurtarmak için yapıyorum bu daveti. Şehirlerimizi ve çevremizi, insan karakterimizi ve toplumsal dokumuzu, kültür ve medeniyetimizi barbarların istilasından kurtarmak için yapıyorum bu daveti. Türkiye’yi üç buçuk zağarın kontrolünde bir ülke olmak için kilitleyen bezirgânlardan ve onların taktikleriyle koskoca bir davanın vazgeçilmez siyasi merkezi. Partimizi barajlarda tutmaya çalışan sözde taktisyenlerden, ucuz hesap adamlığından kurtararak; yeniden davanın ve dava adamlığının yükselmesi için yapıyorum bu daveti. Ne diyor fıtratımızın şairi Mehmet Akif; zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem. Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam. Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam. Hak namına haksızlıkların cirit attığı, pespayenin güzideyi kovduğu iklim milletimize asla yakışmaz. O yüzden milletimiz hareketimizden her zamankinden çok daha büyük sorumluluk bekliyor" şeklinde konuştu.
"NE YAZIK Kİ BİR TÜZÜĞÜNÜ BİLE DÜZELTEMEYEN PARTİ DURUMUNDAYIZ"
Serkan Acar, tüzük kurultayının yapılacağını ifade ederek, 19 Haziran’daki kongreye katılacağına vurgu yaptı. Kongreye davetinde örnekler veren Acar, "Ne yazık ki bir tüzüğünü bile düzeltemeyen parti durumundayız. Tüzük kurultayı yapacağız ve büyük kurultayımıza gideceğiz. Bize yakışan bu değil mi? Sinmekle, korkmakla, istişare etmeden monologcu bir anlayışla nereye varabiliriz? Sadece monologcu, hadnaşinas, kendi keyfince milyonlarca vatan evladını atalete boğan bir yönetimden; çalışkan ve istişareye önem veren, her vatan evladına güvenen, milletimizin idealinin temsilcisi her ülkücüyü değer bilen, bayrak bilen yeni bir yönetim ihtiyacı olduğu için yapıyorum bu daveti. Memleket sathında değişim rüzgarları eserken korkunç bir statükoya hareketimizi mahrum edenlerden kurtulmak için yapıyorum bu daveti. Kimsenin korkmasına gerek yok. Kimsenin milletimizin düşmanları ile işbirliğine cüret etmesine de gerek yok. Aşkla, sevgiyle, kardeşlik türküleriyle gideceğim. Aynı zamanda bir kanun adamı olarak 19 Haziran hukuki kurultayımıza gideceğim. Oğuz Ata’dan bugüne ağuların; ancak hile ve desise ile zaman zaman engelleyebildiği; ama sonunda kesinlikle hayat bulan kurultayımızı yenilemek için yapıyorum bu daveti. Bin yıllık terkimize yeniden kavuşmak, bütün milliyetçilerle, vatanseverlerle, demokratlarla buluşmak için yapıyorum bu daveti. Bütün milletimizi, aziz ülküdaşlarımızı, muhterem milliyetçi hareket temsilcisi şanlı delegelerimizi kurultaya çağırıyorum" dedi.
"MİLLETE RAĞMEN SİYASET, MİLLETSİZ MİLLİYETÇİLİK OLMAZ"
Aliağa Belediye Başkanı, açıklamalarına şöyle devam etti:
"Tarih ve millet önünde vebalimizi birbirimize hatırlatmalıyız. Türkiye’yi Milliyetçi Hareket Partisi kongresinden sonra büyük bir değişim ve diriliş bekliyor. Bunun önünde engel olma vebalinden hiç ama hiç kimse kaçamaz. Hepimizin tarihi sorumluluğu bulunuyor. Bu sorumluluktan kaçamayız. Bugün Türkiye’yi kıskaca alanlar en çok Milliyetçi Hareket Partisi iktidarından korkmaktadırlar. Bunun için Milliyetçi Hareket Partisi tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar Milliyetçi Hareket Partisi üzerine yorumlar yapılmakta ve statükonun muhafazası için şer güçler el birliği ile çalışmaktadırlar. Bu güçler bugün bir takım taktiklerle Milliyetçi Hareket Partisi sürekli baraj civarında gezinmesi gerektiğine karar vermiş bulunuyorlar. Böylece mevcut yönetim ne yazık ki hep Türkiye’yi teslim alanların insafına terkedilmiş olarak baraj civarındaki partinin yöneticileri olarak kalmayı fazilet sanıyorlar. Politika üretmemeyi marifet sayıyorlar. ’İktidar bizi bozar’ gibi korkunç bir iftiraya bu hareketi mahkum ediyorlar. Aziz arkadaşlarımız Milliyetçi Hareket Partisi kurultayımız sadece artık bizi ilgilendiren bir sorun, sadece bir tüzük değişikliği ve sadece bir genel başkan seçiminin çok ötesine uzanmıştır. Artık milletimizin varlık yokluk meselesidir.
Bu yüzden milletini çok seven; kendini millete, vatana, devlete adayan şanlı ülküdaşlarımızın ve Türk milliyetçilerinin bu tüzük değişikliği kurultayımıza teşrif etmesi kaçamayacağımız bir görev ve sorumluluktur. Kurultayda kucaklaşacağız ve hep birlikte bize yakışır bir kongre tertip edeceğiz. Demokrasi yoluyla, siyaset yoluyla ülkemizin bugünkü badireden kurtulmasının yolunu göstereceğiz. Milliyetçi Hareket tarihe geçecek. Bu büyük zafere imza atmak, buna ortak olmak istemez misiniz? Kurultayda bütün ülkücülerin Türk milletiyle buluşmasına, yeni bir bayram yaşamasına çağırıyorum sizi; 19 Haziran hukuken ve vicdanen partimizin yarın daha büyük hukuki ve vicdani sıkıntıları doğurmaması için önemli bir tarihtir. 1 Kasım 2015 seçimleri hemen sonrası 3 Kasım’da belirttiğim gibi; millete rağmen siyaset, milletsiz milliyetçilik yapılmaz."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202