banner216

Bu haber kez okundu.

Foça Belediyesi’nden Tarık Dursun K. Deniz Öyküleri Ödülü
Foça Belediyesi Deniz Öyküleri Ödülü, ‘Foça Belediyesi Tarık Dursun K. Deniz Öyküleri Ödülü’ ismiyle devam edecek.
2016 yılında beşinci kez verilmesi kararlaştırılan Foça Belediyesi Deniz Öyküleri Ödülü, son yıllarının önemli bölümünü Foça’da geçiren ve 11 Ağustos 2015 tarihinde yitirilen yazar Tarık Dursun K. adına özgülendi. Foça Belediyesi, okurken yaşayan, düşünen ve yazan yetenekleri keşfetmek amacıyla ‘Foça Belediyesi Tarık Dursun K. Deniz Öyküleri Ödülü’ verecek.
Son başvuru tarihi 10 Ekim
Foça Belediyesi, yarışma ile vatandaşları okumaya ve yazmaya teşvik ederken; sosyal ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi, Türk dilini doğru ve etkin bir biçimde kullanmayı, özellikle de öykücülüğümüze yeni eserler kazandırmayı hedefliyor. Foça Belediyesi’nce oluşturulan seçici kurul tarafından değerlendirilecek eserler için, daha önce herhangi bir kitapta yayımlanmış olmaması şartı aranırken, son başvuru tarihi 10 Ekim Pazartesi günü olarak belirlendi.
Foça Belediyesi Tarık Dursun K. Deniz Öyküleri Ödülü’nde, birinciye 3 bin 500 TL, ikinciye 2 bin 500 TL, üçüncüye bin 500 TL parasal armağan ile ödül plaket verilecek. Foça Belediyesi Tarık Dursun K. Deniz Öyküleri Ödülü’ne başvuru koşulları ise şöyle;
1. Yarışma herkese açıktır. Deniz konusuyla bağlantılı, kitap halinde yayımlanmamış ya da kitaplarda yer almamış bir öyküyle başvurulabilir. Öykünün dergilerde yayımlanmış olması katılıma engel değildir.
2. Öyküler, bilgisayarda Times New Roman karakteriyle 1,5 aralıklı, 12 punto ile yazılarak, A4 kağıdına basılı olarak 7 örnek halinde gönderilmelidir. Öykülerin uzunluğu bu nitelikteki 10 sayfayı aşmamalıdır. Ayrıca öykülerin kayıtlı olduğu bir CD de gönderide yer almalıdır.
3. Yarışmaya açık adla katılmak zorunludur. Öykünün yanı sıra gönderilmesi gereken başvuru yazısında yazarın adı soyadı, adresi, telefonu, varsa e-posta bilgileri belirtilmelidir. Yaşam öyküsü de bu yazıya eklenmelidir. Adaylar başvurularını açık ad ve adresleriyle yapmak zorundadırlar. Edebiyat alanında nüfus kaydındaki adından farklı bir adla yayın yapan ve bu adla tanınanlar, eserlerini bu adla sunabilirler; ancak resmi işlemler ve ödülün kendilerine teslim edilebilmesi için gerçek adlarını verecekleri bilgiler içinde mutlaka belirtmek zorundadırlar.
4. Öyküler 10 Ekim Pazartesi günü akşamına kadar elden, posta veya kargo ile “Deniz Öyküleri Ödülü, Foça Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi, Foça-İzmir” adresine ulaştırılmış olmalıdır.
5. Seçici kurul, Muzaffer İzgü, Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, Ahmet Önel, Gönül Çatalcalı ve Vecdi Çıracıoğlu’ndan oluşmaktadır.
6. Foça Belediyesi Tarık Dursun K. Deniz Öyküleri Ödülü’nde, birinciye 3 bin 500 TL, ikinciye 2 bin 500 TL, üçüncüye bin 500 TL parasal armağan ile ödül plaketi verilecektir.
7. Foça Belediyesi, derece alan ve seçici kurulca yayımlanmaya değer görülen öyküleri kitap halinde yayımlayabilecektir. Bunun için yazarlara ayrıca telif hakkı ödenmeyecek, 25’er adet kitap verilecektir.
8. Yarışmaya katılan öyküler geri verilmez.
9. Koşullara uymayan öyküler seçici kurula sunulmadan elenir.
10. Ödüle katılan yazarlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.
11. Seçici Kurul, 28 Kasım Pazartesi gününe kadar kararını Belediye Başkanlığı’na bildirecek; ödül töreni, 10 Aralık Cumartesi günü Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
10. Ödüle katılan yazarlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202