banner216

Bu haber kez okundu.

Demokratik Sağlık-Sen 5 yaşında

Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, kamu çalışanlarının mevcut ekonomik ve sosyal haklarının korunması ve geliştirilmesini hedefleyerek yollarına devam ettiklerini söyledi. Başkan Demircan, “Kuruluşunda siyaset sendikacılığı yapmamayı benimseyerek kurulan sendikamız Demokratik Sağlık-Sen kamu sendikacılığında beklenen, özlenen ve benimsenen beşinci yılını geride bıraktı” dedi.

Demokratik Sağlık-Sen’in; milli birlik ve beraberliği benimsemiş, bireysel çıkarlarını bir kenara bırakmış, sendikayı bir basamak veya sıçrama tahtası olarak görmeyen bir avuç kişi tarafından kurulduğunu söyleyen Demircan, “Tüm engelleme girişimlerine, iftira ve niteliksiz söylemlere rağmen sendikamızı bugünlere getirdik. Yıllardır milli olduklarını iddia eden diğer sendika temsilcilerine şu şekilde seslendik; siyaset yapmayı bırakın, insanlara baskı yapmayın, teveccühlerini kazanın, ortak derdimiz kamu çalışanları olsun. Tabii ki bu çağrılarımız duyulmadı ve duymazlıktan gelinmeye devam ediliyor. Sendikalar ile birlikte kamu yöneticilerine de adil, tarafsız ve liyakatlı olmalarını söyledik ve bekledik. Bu manada büyük çoğunluk adil ve tarafsız olmayı başaramadı. İstikametlerini bir sendikaya çevirdiler. Bu yöneticiler, muhatapları devletimiz iken maalesef koltuk kaygısı ile kendilerini ve kurumlarını emir aldıkları sendika başkanlarına kurban ettiler” diye konuştu.

"Vatanımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur"

Başkan Demircan, Demokratik Sağlık-Sen olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ’biz bir olacağız, iri olacağız; diri olacağız’ çağrısını önemsediklerini söyleyerek, şunları söyledi: “Cennet vatan Türkiyemiz üzerinde oynanan oyunlar hepimizin malumu. Acı da olsa 15 Temmuz’da bir girişim yaşadık. Milletimiz bu süreçte adeta birbirine kenetlendi. Kardeşlik duyguları arttı. Meydanlarda, memleket sevdalısı, Türkiye sevdalısı yüz binlerce insan sabahlara kadar genç, yaşlı, kadın, çoluk çocuk demeden demokrasi nöbetleri tuttu. Elbet bu vatan bizim, sahip çıkmakta bizim boynumuzun borcudur. Rabbim hainlere fırsat vermesin."

Talepleri sıraladı

Başkan Demircan, devletin şefkatli eli ve sağlık çalışanlarının sesi olmaya devam edeceklerini söyleyerek, yetkililerden taleplerini şu şekilde sıraladı: “Sağlık Bakanımız başta olmak üzere tüm yetkililerden; ek ödemelerin maaşla birleştirilmesini, fiili hizmet tazminatının tüm sağlık çalışanlarını 3/1 yıl şeklinde kapsamasını, ertelenen görevde yükselme unvan değişikliği sınavının yapılmasını, vekil ebe hemşire 4/C, kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının kadro beklentilerinin gerçekleşmesini, vergi dilimi oranlarının düzenlenmesini, defaten gündeme gelen ve genelge yayımlanan kreş sorununun çözülmesini, yine yürürlük tarihinden itibaren ödenmeyerek mağduriyete sebep olan A.S.H. tahin bedellerinde geçmişe dönük ödeme yapılmasını, nöbet ücretlerinin yeniden düzenlenmesini, eğitim, kongre, öğrenim hakkı gibi konularda keyfiyetin son bulmasını, genel sekreterlikler ve sağlık, halk sağlığı müdürlükleri arasındaki koordinasyonun sağlanarak personelin mağdur edilmemesini, geçici görev yolluklarının zamanında ödenmesini, geçici görevin bir mobbing unsuru olmaktan çıkartılarak adil bir şekilde yapılmasını, riskli birimlerin kapsamının genişletilerek özellikle kemoterapi uygulanan tüm birimlerim riskli birim sayılmasını, merkez teşkilatına uygulanan ancak taşra teşkilatını kapsamayan servis hizmetinden tüm çalışanların yararlandırılmasını, Ziraat Bankası, TKHK ve yetkili sendika arasında imzalan banka promosyonu anlaşmasının tekrar gözden geçirilmesi ve mağduriyetin ortadan kaldırılmasını, iş sağlığı güvenliği birimlerinde görev yapan çalışanlara yaptıkları işin niteliğinin maddi karşılığının ödenmesini, YÖK’ün değişkenlik gösteren sağlıkta üst öğrenim sayılan bölümleri belirlemesini sağlık çalışanlarımız adına talep etmekteyiz."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202