banner216

Bu haber kez okundu.

Gaziosmanpaşa Belediyesi En Güzel Balkonu Seçiyor
Gaziosmanpaşa Belediyesi, yaşanılan çevreye sahip çıkma ve güzelleştirme konulu, en güzel balkonun seçildiği ödüllü bir yarışma düzenleniyor.
Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından, ilçe sınırları içerisinde, ilçe sakinlerinden oluşan katılımcıların balkonlarının belirli kriterlere göre, profesyonel jüri üyeleri aracılığıyla değerlendirildiği, yaşanılan çevreye sahip çıkma ve güzelleştirme konulu, en güzel balkonun seçildiği ödüllü bir yarışma düzenleniyor.
Gaziosmanpaşa ilçe sınırlarındaki balkonların değerlendirilerek, yeşilimizi korumak, ilçemizdeki yeşil alan azlığından dolayı yeşil alanları arttırmak, çevremizi çiçeklerle güzelleştirmek, vatandaşın çiçek ve diğer süs bitkilerine olan ilgisini arttırmayı teşvik amacıyla rengarenk bir Gaziosmanpaşa için kendi balkonunu güzelleştiren herkes aslında Gaziosmanpaşa’yı da süslüyor ve renklendiriyor. Bu vesileyle bir rekabet ortamı yaratılarak kalite ve çeşitlilik bakımından daha zengin ve görsel balkonların oluşturulması amaçlanmaktadır.
YARIŞAMAYA KATILIM ŞARTLARI
Yarışmaya sadece Gaziosmanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde yaşayanlar katılabilir. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin hiçbir personeli ve Belediye Meclis Üyeleri yarışmaya katılamaz ve yarışma ile ilgili hiçbir hak iddia edemez. Yarışmaya, profesyonel olarak bahçe düzenleme hizmeti, peyzaj mimarlığı hizmeti sunan kişi veya firmalar katılamaz, yarışma ile ilgili hiçbir hak iddia edemez. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya 3 fotoğraf ile başvurulacaktır. Fotoğraflardan biri balkon genelini gösterir nitelikte olmalıdır. Diğer fotoğraflar tasarımı yapılan balkonun farklı açılarından çekilmiş olabilir. Fotoğraflar minimum 1024*768 piksel ve jpeg formatında yüksek çözünürlüklü olmalıdır. Fotoğraflar dijital formatlarında isim, soy isim, adres ve telefon numarası bilgileri ileenguzelbalkon@gaziosmanpasa.bel.tr e-posta adresine gönderilmelidir. Jüri değerlendirmesi fotoğraflar üzerinden yapılacak.
Yarışma ile ilgili olarak katılımcıların yarışma fotoğraflarının her türlü yayın ve reklam hakları Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne aittir. Fotoğraflar, belediyenin yayınlarında, reklam materyallerinde süresiz ve sınırsız olarak kullanılabilir. Gaziosmanpaşa Belediyesi yetkilileri değerlendirme - sonuçlandırma süreçlerinde gerekli gördüğü takdirde uygulamaları yerinde görebilir, yarışmacılara ait ilgili mekânların fotoğraf ve görüntülerini kendileri çekme yoluna gidebilirler. Yarışmanın ödül törenine ait fotoğraf ve görüntüler de belediye tarafından aynı şekilde kullanılabilir. Gaziosmanpaşa Belediyesi, gerek şartnamede, gerekse yarışma koşullarında isterse değişiklik yapabilir. Başvuru için gerekli olan bilgiler özenle doldurulmalıdır; eksik bilgiyle yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Son başvuru tarihi 31 Mayıs 2016’dır.Başvuru sahibi doğaya ve Gaziosmanpaşa da yapılan peyzaj çalışmalarına ilişkin düşünce ve duygularını içeren yarım sayfayı geçmeyecek yazı yazmalıdır. Başvurular İnternet üzerinden yapılacak, elden belge teslimi olmayacaktır. Jüri Değerlendirmesi 1 Haziran 2016 tarihinde fotoğraflar üzerinden yapılacaktır.  Yarışmacılar Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne sunulan fotoğraflardaki balkonların şekillerini, yarışma sonucunun açıklanacağı tarihe kadar aynı şekilde muhafaza etmekle yükümlüdürler.
DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
Balkonların genel görünüşleri ve çevreleriyle olan uyumu, seçilen bitki ile balkonun uyumluluğu, balkonun işlevselliği, balkonun estetik görünüşü ve bakımlılığı, kullanılan bitki çeşitlilikleri ve birlikte kullanılabilirlikleri, kullanılan aksesuarlar ( saksı, mobilya vb. ) uygunluğu, bitkilerin sağlıklı olup olmamaları
renk uyumları, sulama ve bakım ihtiyaçları gibi kriterlere göre değerlendirilecektir.
Yarışmada dereceye girenlere verilecek ödülleri ise şöyle; 1’inciye 5 bin TL, 2’nciye 3 bin TL, 3’üncüye 2 bin TL, 4’üncüye bisiklet ve çiçek, 5’inciye bisiklet ve salon bitkileri kitabı.
Yarışmaya son başvuru tarihi 31 Mayıs 2016. 1 Haziran’da değerlendirmelerin yapılacağı yarışmada sonuçlar 2 Haziran’da açıklanacak. Dereceye girenler ise 3 Haziran’da ödüllerini alacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202