Otto Von Bismarck Almanya’nın güçlü bir imparatorluk olmasının mimarıdır. Prusya’da doğan Demir Şansölye ünvanlı Bismarck, büyük Alman İmparatorluğu’nun “kan ve kılıçla” kurulabileceğini savunurdu. Aynı şekilde büyük meselelerin de “kan ve kılıçla” çözülebileceğini öngörürdü.

Osmanlı – Alman ittifakının temelleri Bismarck döneminde atılmıştır. Türk ordu sisteminde etkisi olan “ordu – millet” eksenli Prusya sisteminin taşları o zamandan döşenmeye başlar. Osmanlı ordusunun Prusya askeri heyeti tarafından ıslahına başlanması 1883 tarihine, Osmanlı Devleti ile Almanya arasında ittifak antlaşmasının imzalanması da 1914’e rastlar.

Adolf Hitler…

2 dünya savaşında 6 milyon Yahudiyi katletmekle bilinir. Hitler bu katliamına gerekçe olarak, Yahudilerin, Alman ekonomik sistemine zarar vermelerini ve savaşı da onların yüzünden kaybettmesini gösterir. Ancak yapılan araştırmalar Hitler’in Siyonizmin temsilcileriyle anlaştığını ve 250 bin Yahudi’nin Filistin topraklarına göçünü sağladığını ortaya çıkarmıştır. Hitler, Almanya’nın diz çökmesine engel olamamıştır. 1945’de sona eren 2. Dünya savaşının ardından 1948’de İsrail Devleti’nin kurulduğunu hatırlatalım.

Murat Ünlü, Ermeni tehcirini şöyle özetler:

“Ermenileri yer değiştirmeye zorunlu kılan; Osmanlı devletini arkadan vurmaları ve isyanlarıdır. Kafkas ve İran cephelerinin güvenlik hattını oluşturan bölgelerdeki Ermenilerin yerlerinin değiştirilmesi, onları imha etmek değil, devlet güvenliğini sağlamak, onları korumak amacını gütmüştür ve dünyanın en başarılı yer değiştirme uygulamasıdır. Ayrıca Ermeni çetelerin cephe gerisindeki isyanlarını devletler hukukuna  göre hıyanet sayıldığı gerçeği Ermeniler ve işbirlikçileri  tarafından yüzyıldır göz ardı edilmiştir.”

Koldere Çiftliği…

Manisa Koldere Çiftliği, verimli bir tarım arazisidir. 1880’lerin sonunda, çiftlik Osmanlı vatandaşı Ermeni Balyozzade Karabet’e satılmıştır. Bunun üzerine çiftlik sakinleri, satın almada önceliğin yasalar çerçevesinde kendilerine ait olduğunu savunmuş,çıkan anlaşmazlık çatışmaya dönüşmüştür.

Özellikle Balyozzadelerin yerel ve merkezi idare ile kuvvetli ilişkileri vardır. Ayrıca bölgede başka arazilerin usulsüz satış işlemlerinde de adları geçmektedir. Bunlara karşın vatandaşına adaletle hükmetmeye gayret gösteren 2. Abdulhamit, çiftliği satın alarak sorunu sulha kavuşturma yoluna gitmiştir.

Kendilerini Türk vatandaşlardan ayrı tutmamaya çalışan 2. Abdulhamit’e bombalı saldırı tertipleyenler ise Ermenilerdir.

Ermenileri kullanıp onların felaketlerine sebep olanlar bugün Kürtlerle de benzer bir adım atmaya çalışmakta. Gerek Güneydoğu’da, gerek Irak ve Suriye’de gerekse Avrupa, Amerika ve Rusya’da ortaya çıkan Türkiye karşıtı politikaları nasıl yorumlamalıyız? Açık düşmanlık, kasıt dolu bu adımların anlamı nedir?

2. Dünya savaşında yerle bir olan ülkenin imarında rol almış 3.5 milyon Türk’ün yaşadığı yer Almanya. Onca ülkeden sonra Almanlar da Ermeni kartına sarıldı. Cem Özdemir denen zavallı tasarıya destek verdi. Kendine yönelik saldırı ve kumpaslara, son yıllarda attığı bağımsız adımlarla karşılık veren Türkiye’ye, bir hançer de Almanya’dan saplandı.  Ülkeler arasında dostluk değil menfaat ilişkilerinin esas olduğu tezi bir kez daha doğrulandı.

Katliamın kralını yapan Hitler’in çocukları bize “soykırım yaptınız” dedi.

İster gülün ister ağlayın…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161