Yılbaşı hindileri pazarda

04 Aralık 2013 Çarşamba 13:06
Bu haber 160 kez okundu

Yeni yıl öncesi yılbaşı hindileri İstanbul pazarındaki yerini aldı. Kilosuna göre fiyatı değişen hindilerin en ucuzu 80, en pahalısı ise 120 lira.Halkalı’da hindi pazarı kuran satıcılar, siftah yapmaya başladı. Siyah hindilerin satışa...

Yılbaşı hindileri pazarda
Yeni yıl öncesi yılbaşı hindileri İstanbul pazarındaki yerini aldı. Kilosuna göre fiyatı değişen hindilerin en ucuzu 80, en pahalısı ise 120 lira.

Halkalı’da hindi pazarı kuran satıcılar, siftah yapmaya başladı. Siyah hindilerin satışa çıktığı pazarda vatandaşlar da fiyattan memnun. Hindi satın almaya gelen vatandaşlar, pazara girip istediği hindiyi seçiyor. Daha sonra ise hindi satıcıları ile fiyat pazarlı yapıyor.

Hindi satıcısı Serkan Altındağ, satışlardan memnun kaldıklarını söyledi. Hindi alırken dikkat edilmesi gereken özellikleri de belirten Altındağ, “Hindilerimizin kilosuna göre fiyatları değişiyor. 9 kilodan fazla olanlar da var. Şu anda 200 tane hindimiz var burada. Şu ana kadar 15- 20 tane satış yaptık. Önerilerimiz, hindi alırken kanat altlarına bakmaları lazım. Bunun farkı tarlada otlayıp otlamadıkları belli oluyor. Kanat altları sarı olursa, yağlı güzel ve lezzetli oluyor.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder