banner216

Bu haber kez okundu.

Gümüşhane STK’ları Yeşil Yol’a Destek Verdi
Gümüşhane’de 28 sivil toplum kuruluşu ortak bir açıklama ile Yeşil Yol’un bir vizyon projesi olduğunu belirterek, projeye sonuna kadar destek verdiklerini açıkladı.
Şehrin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının imzası bulunan açıklamada Karadeniz’de 8 ili kapsayan Yeşil Yol’un 2 bin 600 kilometrelik önemli bir proje olduğu ve amacının da ulaşımda kolaylığı sağlamak ve bölgedeki kalkınma unsurlarını harekete geçirmek olduğu hatırlatıldı.
Yeşil Yol projesinin Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Karedeniz Bölgesi’nde uyguladığı en önemli vizyon projelerden birisi olarak nitelendirilen açıklamada, proje ile bölge insanının yıllarca zorlu Karadeniz coğrafyasında yaya olarak çileli yolculuklarla ihtiyacını giderdiği kuş uçmaz, kervan geçmez bölgede, 21. yüzyıl konforuna sahip modern bir yolun bölge insanına sunumunun hedeflendiği belirtildi.
“ART NİYETLİ KİŞİLER KARADENİZ’DE GEZİ PARKI ÖRNEĞİ SERGİLEYİP KAOS ÇIKARMAK İSTİYOR”
Yeşil Yol projesine karşı çıkmanın Karadeniz insanının, devlet imkanlarından yararlanmasına, refah ve mutluluğuna karşı çıkmakla eşdeğer olduğu kaydededilen açıklamada, “En önemli endişemiz ise; bölge insanının masumiyetinden istifade edecek bazı art niyetli kişilerin bölge halkının arasına girerek Karadeniz’de bir Taksim Gezi Parkı Olayları örneği sergileyip kaos çıkarma endişesidir. Karadeniz Bölgesi’nin, ülkenin hangi noktasında ve hangi yönünde olduğunu bile bilmeyen, bölge dışı -sözde- ‘yeşil’ savunucularının, bu kez de ‘Yeşil Yol Projesi’ bahanesi ile yaptıkları ve yapmayı düşündükleri eylem, tahrik ve provokasyonlara Karadeniz insanı alet olmayacaktır. Hak arama gerekli ise, bunun yolu; Devlet prosedürü içindeki meşru hak arama mercileri ve bağımsız Türk mahkemeleridir” ifadeleri kullanıldı.
“YEŞİL YOL DEVLETİN KARADENİZ’DE BİR VİZYON PROJESİDİR, SONUNA KADAR DESTEK VERİYORUZ”
Yeşil Yolun özelde Karadeniz insanına, genelde ise Karadeniz bölgesinin dünyayı hayran bırakan yeşiline tüm dünya insanlarının ulaşmasını kolaylaştıracak önemli bir proje olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “İnsanlara ve insanlığa hizmet eden ve kamu yararı olan bir çalışmayı, çeşitli varsayım ve faraziyelerle engellemeyi, insanlığı engellemek olarak görüyoruz. Hele hele; ‘Vatan, Millet, Devlet, Bayrak’ gibi milli duyguların en üst noktada bulunduğu Karadeniz bölgesinde, insanları gerçek dışı algı operasyonları ile devletle karşı karşıya getirme gayretleri, ‘Yeşili Koruma’ masum mantığının kötü niyetlere alet edilmesinden başka bir şey olmayacaktır. Ve son söz olarak diyoruz ki; ‘Yeşil Yol Projesi’, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Karadeniz’de bir vizyon projesidir. Gümüşhanemizin ve Karadeniz’deki diğer yedi ilimizin geleceğine olumlu damga vurarak bölgenin makus talihinin yenilmesine katkı sağlayacak bu vizyon projeyi çok önemli bir fırsat görüyoruz. Bu nedenle; Gümüşhane STK’ları olarak bu projeye sonuna kadar destek veriyoruz.”
Açıklamaya imza atan STK’lar şöyle: Gümüşhane Kent Konseyi, Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu, Memur-Sen Gümüşhane Şubesi, Türkiye Kamu-Sen Gümüşhane Şubesi, İHH Gümüşhane Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti Gümüşhane Şubesi, Gümüşhane Tüketici Ve Çevre Haklarını Koruma Derneği, Gümüşhane Gazeteciler Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği, Gümüşhane Engelliler Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği, Diyanet Sen Gümüşhane Şubesi, Gümüşhane Yağmurdere Vadisi Köyleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği, Gümüşhane Eğitim Ve Kültür Derneği, Gümüşhane İktisadi ve Kültürel Kalkınma Derneği, Anadolu Gençlik Derneği Gümüşhane Şubesi, Beyaz Ay Derneği Gümüşhane Şubesi, Gümüşhane Köy Ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Vakıfay Derneği Gümüşhane Şubesi, Ensar Vakfı Gümüşhane Şubesi, Gümüşhane Kültür, Eğitim ve Gençlik Derneği, Gümüşhane Dağcılık Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Gümüşhane Dostlar Eğitim Kültür Sanat Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği, İkisu Tarsun Artabel Vadisi Köyleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği, Torullular Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür ve Tanıtım Derneği, Gümüşhane Kadın Aile ve Toplum Derneği.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner234