banner216

Bu haber kez okundu.

Verimliliği Arttıran İnsan Kaynakları Uygulamaları Anlatıldı
İKÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi ve KOBİMER Müdürü Prof. Dr. Müge İşeri ise çok çalışmakla verimli çalışmanın aynı şey olmadığını söyledi.
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, PERYÖN Trakya Şubesi ile İndense Eğitim Danışmanlığı ortaklığında, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Verimliliği Arttıran İnsan Kaynakları Uygulamaları konulu seminer düzenledi. Firmaların profesyonel bir insan kaynakları (İK) yönetimi sistemine niçin sahip olması gerektiğinin anlatıldığı seminerde, İdeal İnsan Kaynakları Yönetimi Uygulamaları ve uygulanabilecek İK fonksiyonları konularına yer verildi.
“İnsan Kaynağının Doğru Yönetiminin Verimliliğe ve Kâra Etkisi”, “İdeal İK’ya Yolculuk ve Şirket Uygulamaları”; “KOBİ’lerde Riskleri Önleyen İş Hukuku Uygulamaları” ile “KOBİ’lerde Çalışan Memnuniyeti ve Bağlılığı Oluşturma” ve “Yaşamda Verimlilik” başlıkları olmak üzere beş ayrı oturumda gerçekleşen organizasyonda, İKÜ Rektörü Prof. Dr. S. Semahat Demir, İKÜ KOBİMER Başkanı Prof. Dr. Müge İşeri ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hakan Gel’in yanı sıra kapanış konuşmacısı olarak da Yazar Tuna Kiremitçi hazır bulundu.
DEMİR: “İKTİSADİ VERİMLİLİK KADAR BİREYSEL VERİMLİLİK DE ÖNEMLİ”
Seminerin açılışında konuşan İKÜ Rektörü Prof. Dr. S. Sıddıka Demir, İnsan kaynaklarının doğru yönetiminin önemine değinerek kendi üniversitelerinde insan kaynakları açısından verimliliğin arttırılmasına yönelik çalışmalarda bulunduklarını dile getirdi ve bu tip çalışmalara tam destek verdiklerini söyledi. Verimliliğin işletmecilik alanında veya iktisadi anlamda yaptığı çağrışımı yorumlayan Demir bireysel verimliliğin de en az iktisadi verimlilik kadar önemli olduğuna dikkat çekti ve bir eğitimci olarak öğrencilerine her zaman verimli bir yaşam geçirmelerine yönelik telkin ve tavsiyelerde bulunarak mentorluk desteği verdiğinin de altını çizdi.
İŞERİ: “ÇOK ÇALIŞMAKLA VERİMLİ ÇALIŞMAK AYNI ŞEY DEĞİLDİR”
İKÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi ve KOBİMER Müdürü Prof. Dr. Müge İşeri ise çok çalışmakla verimli çalışmanın aynı şey olmadığını vurguladı; bireylerin kendilerini eğitirken, verimli çalışmayı da unutmaması gerektiğinin altını çizdi. İK yatırımlarının, firmalar için geri dönüşü en uzun olan yatırımlardan olduğunu ifade eden İşeri, verimlilik düzeyi yüksek personel ile çalışmanın en büyük amaç olduğunu söyledi, firmaların bununla ilgili sistemler kurup yönetmek durumunda olduğunu dile getirdi.
ALMELEK: “ÇALIŞANLA İŞVEREN ARASINDA EMPATİ KURULMALI”
“İnsan Kaynağının Doğru Yönetiminin Verimliliğe ve Kâra Etkisi” başlıklı oturumda konuşan, seminerin ana konuşmacısı Almelek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Almelek de çalışan ve işveren arasındaki empati duygusu üzerinde durarak insan doğasının çok kırılgan olduğunu ve dış etkenlerden kolaylıkla etkilenebileceği için çalışanla işveren arasında empati kurulması gerektiğinin vurgu yaptı.
Yazar, müzisyen ve sinemacı Tuna Kiremitçi’nin “Yaşamda Verimlilik” konulu söyleşisinin ardından seminer sonunda katılımcılara Katılım Belgesi takdim edilirken, konuşmacılara da üzerinde Atatürk görselinin yer aldığı birer porselen tabak hediye edildi.
Eğitim seminerine katılan KOBİ temsilcileri ile Çerkezköy Sanayi ve Ticaret Odası yöneticileri, İKÜ’dan buna benzer toplantıların ve eğitimlerin devamını beklediklerini ilettiler.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202