banner216

Bu haber kez okundu.

Azizoğlu: “Terörist Eylemlerin Sorumlusu Batı Emperyalizmidir”
Uluslararası Üniversiteler Konseyi Kurucu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, “İslam coğrafyasında bulunan ülkelerdeki kaosların alçak ve insanlık dışı sebebi olan İslam dışı terörist yapılanmaların ile tüm lojistik destek ve silah, mühimmatını aldığı batı toplumlarının emperyalist sömürü düzenini her dinden, ırktan ve coğrafyadan birey ve toplumun lanetleyeceği ve birliktelik sağlayıp karşı duracağı gezegenimizin vebası bu terör eylemleri ve teröristlerin birinci derecede sorumlusu batı emperyalizmidir” dedi.
Uluslararası Üniversiteler Konseyi Kurucu Başkanı Azizoğlu, din yada etnik yapı maskesi takmış tüm terörist eylemlerin din ve insanlık dışı eylemler olduğunu, insanlık ailesinin tüm birey ve toplumlarının bunu şiddetle lanetleyip karşı duruş ve birliktelik sergilemesi gerektiğini söyledi.
“TERÖRİST EYLEMLERDE DE KAZANAN YİNE BATI TOPLUMLARI OLUYOR”
Türkiye’de ve bölgedeki terör saldırılarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Azizoğlu, “Ülkemiz ve Müslüman diğer toplumlarda küreselleşmenin verdiği değişimin ve dönüşümün etkisinde kalan modernizmin verdiği kuralsız yaşamın cazibesi ile din dışı kurgulardan daha tutarlı bir şeyler arayan ama sürüp giden karmaşanın ortasında nereye başvuracağını bilemeyen sözde İslam adına hareket ettiklerini sanan insanları kendilerine hizmet ettirmek için batı kültür ve değerlerini gezegenimizin tek medeniyet, çağdaşlık yada uygarlık yaşam şekli olduğunu önümüze koyanlar uygulamada ise her türlü batı uygulama ve yasalarını ret ederek zorba ve evrensel hiçbir hukuki uygulamayı kapsamayan yaşam şeklini uygulatanlar, İslam ile aile kavramının bize verdiği tüm insani ve İslami kazanımların yerine batı değer, kavram, kültür ve inançlarına önce uyum sonra asimilasyon etme tuzağı yada batı toplumlarına hizmet eden sözde din adına Müslümanları kat eden terörist eylemlerde de kazanan yine batı toplumları oluyor” dedi.
“KARDEŞ KANINA BOĞAN VAHŞİ TERÖRİST EYLEM VE YAPILANMALARIDIR”
Azizoğlu, batılılaşmış Müslümanların gerçek İslami düşünceleri bilmedikleri için, bu düşünceleri Batı da yayamayacaklarını, savunamayacaklarını ve asla evrensel bir uyum amaçlarının da olamayacağının altını çizdi.
Bunların gerçek amacının bunun tam tersi olduğunu ve doğuyu batıya tüm değer, kavram, kültür ve inançlarıyla asimile etmek olduğunu kaydeden Azizoğlu, “Batılılaşmış yada batılılaşmayı kazanım kabul eden kesimler doğunun inanç, değer, kavram ve kültürlerinden arındırılıp aile kavramını söküp attıktan ve doğuyu Avrupa da, Amerika da kendilerine ezberletilen kuramlara uydurduktan sonra batıya dönüp marifetlerini sergilemek peşindedirler. Doğrudan doğruya zihinler üzerinden sürdürülen öldürücü Batı propagandasının ateşli birer ajanı olan bu birey yada kurumlar taklit ettikleri batı için kazanım doğu için tehlikelidirler. Bu kötü niyet ve amaçlı kesimlerin en büyük destekleyici ve rehberi de İslam coğrafyasını kardeş kanına boğan vahşi terörist eylem ve yapılanmalarıdır“ diye konuştu.
“AZ AMA ŞEREFLİ İSTİSNALAR DIŞINDA”
“Yıllarca süren emperyalizmin verdiği acılara insanı şaşırtan bir sabırla katlanan Müslüman toplumlar ile tüm doğulular en sonunda kendi yurtlarında efendi gibi yaşamak istediklerini belirtiyorlarsa, bundan ötürü onları kim eleştirebilir?” diye soran Azizoğlu, “Aslında, aynı şeylerin işin içine belirli tutkular girince çok başka türlü anlatıldığı, hatta şartlara göre büsbütün ters düz edildiği doğrudur. Söz gelişi, batılılar da yabancı istilaya karşı direndikleri zaman bunun adına ‘vatanseverlik’ derler öve öve göklere çıkartırlar, aynı tavır ve söylemi doğulular yapınca bunun adına yobazlık tanımlamasını yapar, yabancı düşmanlığı algısını oluştururlar. Avrupalılar her yerde hak, hukuk, hürriyet, medeniyet adına kendi hakimiyetlerini kabul ettirip başkalarının kendilerinden farklı düşünüp farklı yaşamasına engel olmadılar mı? Az ama şerefli istisnalar dışında, batılılar iki sınıfa ayrılabilir. Bir yanda bu depdebeli tezlerin dış görünüşüne aldanan ve bir uygarlaştırma dönemi ne gerçekten inanan, baktıkları barbarca maddeciliğin farkında olmayan safdiller; öte yandan da, onların bu saflıklarından faydalanan açgözlü emperyalist kurnazlardır, bunlara zemin hazırlayan İslam coğrafyasında sözde din, mezhep yada etnik özgürlükler için savaştıklarını söyleyen aslında emperyalizmin hizmetkarı olan terörist yapılanmalar ve eylemlerdir” şeklinde konuştu.
Azizoğlu, yalan ve iftiralarla, entrikalarla dolu tüm kampanyalara rağmen ustaca hazırlanan propagandaların boyutunun Müslüman ulusların yada doğuluların hiçbir kıta yada ulusa emperyalist baskı ve uygulaması olmadığı, hiçbir şekilde batıyı istila etmeyi düşünmediğinin altını çizdi.
“ŞERRİNDEN KORUMAYA ÇALIŞIYOR OLMAKTIR”
Batı zulmüne karşı direnebilmek maddi, manevi saldırılardan korunmak için yapabildiklerinin sadece savunma amaç ile çabaları olduğunu kaydeden Azizoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:
“Sözde din adına savaştıklarını savunan saldırganların kurban pozları takınmaları ise, yüce İslam dinine hakaret , vicdansızlık ve tuhaflıktır. Bazı şeylerin yazılıp, söylenmesi gerekiyor; lakin benim gibi düşünen Müslüman entelektüel insanların hiç biri asla batılılara veya başka hiçbir dinin yâda ırkın, kültür, değer ve kavramın düşmanı olmaz ve inançları gereği olamazda, bizler dili kelam eli kalem tutan insanlar sadece bizlere kutsal emanetler olan inançlarımız ile değerler, kavramlar ve kültürlerimizi korumak asimile olma çaba ve projelerine karşı reaksiyon gösterme evrensel aynı zamanda bir Müslümana yakışır uygar, çağdaş ve medeni tepkimizi gösteriyoruz. Batı emperyalizmine ve Batı’yı savunanların çağ dışı tüm insani değerleri yok sayan ve tüm gezegeni tek kültür, dil ve değerlerle asimile etme çalışmalarına karşı çabamız, toplumlarımızın hiçbir din, değer, kavram, kültür, tarih ve neredeyse coğrafi ortaklığının olmadığı bu istila ve tehlikenin şerrinden korumaya çalışıyor olmaktır.”
“BİRİNCİ DERECEDE SORUMLUSU BATI EMPERYALİZMİDİR”
Azizoğlu, “İslam coğrafyasında halkların feodalizmin yoğun baskısı altında hayatını idame etme çabasına batı toplumlarının kapital kazanımlarına hizmet eden faşist taşeron yapay yönetimler getirerek oluşturduğu yönetim şekli yâ da kendisine biraz itikatsızlık eden sözde yöneticileri iktidardan indirip yönetim ve devlet boşluğu yarattığı çoğu zaman ülkeleri işgal edip silahlı kolluk gücü ve devlet otoritesini tamamen yok ettikten sonra geri çekilip, zeminini hazırladığı terör yapılanmalarını ve eylemlerini bekledikten sonra kurbanının kurtarıcısı cellât misali özgürlükler adına sizi kurtarmaya geldim söylemiyle sömürü düzenine devam etmesi mi çağdaşlık, uygarlıktır. İslam coğrafyasında bulunan ülkelerdeki kaosların alçak ve insanlık dışı sebebi olan İslam dışı terörist yapılanmaların ile tüm lojistik destek ve silah, mühimmatını aldığı batı toplumlarının emperyalist sömürü düzenini her dinden, ırktan ve coğrafyadan birey ve toplumun lanetleyeceği ve birliktelik sağlayıp karşı duracağı gezegenimizin vebası bu terör eylemleri ve teröristlerin birinci derecede sorumlusu batı emperyalizmidir” ifadelerini kullandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner234