Gemlik’in en şanslı mahallesi: Hamidiye Mahallesi

Gemlik’in en şanslı mahallesi: Hamidiye Mahallesi

Tuğçe İÇÖZ BAĞÇAVAN

tugce.icoz@bursahaber.com
20 Mart 2014, 09:24


 

Bugünkü durağımız Gemlik Hamidiye Mahallesi…

14 bin nüfuslu Hamidiye Mahallesinin yaklaşık 10 bin seçmeni var.

Üç dönemdir Hamidiye Mahallesi Muhtarlığı görevini sürdüren Necmi Ünlü aynı zamanda da Gemlik Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı…

30 Mart yerel seçimlerinde görevinin dördüncü dönemine de talip olan Muhtar Necmi Ünlü muhtarlık hizmeti verirken ayrım göz etmediğinin ve herkese eşit mesafede olduğunun altını çiziyor…

Geçmiş yıllarda Gemlik’in en büyük sorununun alt yapı eksikliği olduğunu anımsatan Muhtar Necmi Ünlü “Alt yapı yetersizliği ile ilgili çok şikâyet alıyorduk. Şuan mahallemizin yaklaşık yüzde 90’ının alt yapı çalışmaları tamamlandı. Alt yapıyla ilgili artık sorun yaşamıyor, şikâyetler almıyoruz” diyor.

Hamidiye Mahallesi Muhtarlık görevine geldiği günden itibaren mahalle sorunlarını en aza indirmeye çalıştığının altını çizen Muhtar Ünlü “ Mahallemiz gün geçtikçe gelişiyor, güzelleşiyor. Vatandaşımızın yaşadığı sıkıntıları şuan asgari seviyeye indirdik” diye konuşuyor.

 Muhtar Necmi Ünlü Hamidiye Mahallesine yeni dönemde verilecek hizmetleri şu şekilde sıralıyor;

“Mahallemizde hali hazırda eski Marmara Birlik Kooperatifin olduğu yerde okul alanımız mevcut. Eski mezbahanın olduğu yere büyük bir camii yapılacak. Camimizin de temel çalışmaları devam ediyor. Otopark yapımı için kamulaştırma devam ediyor” diyor.

Hamidiye Mahallesinde üç çocuk parkı bulunmasına rağmen, parkların yetersiz geldiğini belirten Muhtar Ünlü mahallede yeni park yerleri olduğunun da altını çiziyor.

Gemlik ilçesinin en çok hizmet alan mahallelerinden biri olduğunu vurgulayan Muhtar Necmi Ünlü sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ticaret Sanayi Odamız, Kültür Merkezimiz, Sosyal Yaşam Merkezimiz, Taziye Merkezimiz ve İtfaiyemiz Hamidiye Mahallesinde. Bu yüzden avantajlı bir mahalleyiz. Muhtarlığım boyunca çeşitli hizmetler kazandırdım mahalleme. Mahallede yaşanan sıkıntıları en aza indirmek için doğru analiz yapmak gerekiyor. Muhtarlığımıza gelen vatandaşlarımızdan evrak ücreti almıyoruz. ”

 


.
.
.

Tuğçe İÇÖZ BAĞÇAVAN


.
.
.