banner216

Bu haber kez okundu.

Turizm İçin Seferberlik Çağrısı
Genç Turizm işletmecisi Evren Tuğsuz, son dönemlerde yaşanan sorunlara bağıl olarak kan kaybeden turizm sektörünün yeniden canlandırılması ve yapılan yatırımların değerlendirilmesi için kolları sıvama zamanı olduğunu ifade ederek, “Turizmciler için daha fazla kaybedecek zaman yok, hep birlikte turizm seferberliği ilan etmeliyiz” dedi.
Türkiye genelinde ve özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanan terör olayları ve çevre ülkelerdeki sorunlardan dolayı sekteye uğrayan turizm sektörü için kolları sıvama ve yeni projeleri hayata geçirme yönünde çalışmaların startının verilmesi gerektiğini ifade eden Genç turizmci Evren Tuğsuz yapılacak her türlü çalışmaya destek verebileceklerini de sözlerine ekledi. Özel bir otel gerçekleştirilen Turizm Sektöründe Çalışanların ve İşverenlerin Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi (TUYUP) Gaziantep Yaygınlaştırma Seminerinin bölge turizm yatırımcı ve çalışanları için verimli sonuçlar oluşturduğuna da dikkat çeken Tuğsuz sektörün en büyük ihtiyacının bilinçli ve eğitimli çalışanlar olduğunu belirtti. Turizm sektöründe eğitimle ilgili her türlü projeye destek vereceklerini de belirten Evren Tuğsuz GASTUDER’in projelerine de gerekli önem ve katkıyı sağladıklarını belirtti.
“ÇALIŞAN VE İŞVERENLERİN EĞİTİMİ ÖNEMLİ”
Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesinin sektör için büyük önem taşıdığını da belirten Evren Tuğsuz yaptığı değerlendirmede, “Turizm sektöründe eğitimin kalitesini ve çevre duyarlılığını güçlendirmeyi hedefleyen TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi), Türkiye çapında 4.000’in üzerinde turizm işletmesi, sektör çalışanları, ilgili meslek odaları, sendikalar, sivil toplum örgütleri ve üniversitelere doğrudan ulaşmaktadır. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hayata geçirilen ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu Proje’nin toplam bütçesi 7.5 milyon Euro’dur. Proje Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH-International Services) liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülmekte olup, Sözleşme Makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’dır. Bu proje sektörel yatırımcı ve çalışanlarımız için büyük önem taşımaktadır. Bizlerde kurum olarak her türlü desteği verdiğimiz gibi bütün çalışanlarımızla eğitimlere katılmaktayız” dedi.
"ADIM ATMA ZAMANI"
Dünyanın hiçbir kentinin sahip olmadığı kadar zenginliğe sahip olan Gaziantep’in turizm alanındaki kaderinin değiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Tuğsuz Gaziantep’in bir sanayi kenti olduğu kadar, kültür ve sanat kenti olduğunun da altını çizerek hiçbir kente nasip olmayan önemli bir mutfağa da sahip olduğunu ifade etti. Gaziantep’te özellikle fuar turizmi, kongre turizmi, inanç turizmi, gastronomi turizmi gibi gelir getirici organizasyonların yapılması gerektiğini de vurgulayan Evren Tuğsuz bundan sonraki süreçte sağlanan siyasi iradenin kent, bölge ve ülke tanıtımına ağırlık vermesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Yerel yönetimler, STK ve turizm işletmelerinin aynı potada koordineli olarak çalışarak Gaziantep’i çeşitli yönleriyle dünya gündemine taşıması gerektiğini ve vurgulayan Tuğsuz turizm yatırımcılarının daha fazla kaybedecek zamanı olmadığını, acil bir turizm seferberliği ilan edilmesi gerektiğini de belirtti.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202