banner216

Bu haber kez okundu.

Sağlık Sen Erzurum’da Yetki Aldı
Erzurum’da sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının tercihi yine Sağlık Sen oldu. Diğer sendikalara açık ara fark atan Sağlık Sen, geçtiğimiz yıl 211 bin 648 olan üye sayısını da 233 bin 650’ye çıkardı.
Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, Erzurum’da sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının 2016 yılında da tekrar Sağlık Sen’i tercih ettiğini söyledi. İnsana hizmeti en büyük değer olarak gördüklerini ifade eden Duman, Sağlık-Sen ailesine katılan tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına teşekkür etti.
Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının tercihi yine Sağlık-Sen oldu. Sağlık Sen’in geçen yıl 211 bin 648 olan üye sayısı bu yıl 233 bin 650’ye ulaştı. Konu hakkında bir açıklama yapan Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, “ İnsana hizmeti en büyük değer sayan sendikal anlayışımıza güven duyarak Sağlık-Sen ailesine katılan bütün sağlık ve sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. 20 yılını yeni doldurmuş genç bir sendika olmamıza rağmen, bizi Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden birisi haline getiren güç inançlarımızdır. Yaşatma idealiyle ter döken yaklaşık 500 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanını layıkıyla temsil edebilmek, sarsılmaz bir inanç ve kararlılık gerektirir. Allah’a hamd olsun, yöneticisinden, temsilcisine, Sağlık-Sen’in inanmış kadroları gece gündüz demeden sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının emeğine, emanetine sahip çıkma noktasında yeni bir tarih yazdı. Bugüne kadar gücünü Hak”tan alan her hareketin aydınlığın ve medeniyetin taşıyıcısı olduğuna şahit olan tarih, bugün de Sağlık-Sen kadrolarının aşkına, inanmışlığına şahit olmaktadır” dedi.
MEHMET AKİF İNAN’IN İZİNDEYİZ
Mehmet Akif İnan’ın izinde çalışmalara devam edeceklerini dile getiren Duman, İçinde yaşadığımız çağın kargaşasını yansıtan kuru ve çürümüş sendikacılığa, itibar ve güven kazandırma adına, merhum Mehmet Akif İnan ve yol arkadaşlarının başlattığı hizmet sendikacılığı yolculuğu, Sağlık-Sen’in ve Memur-Sen”in inanmış kadrolarının omzunda, adına Yeni Türkiye dediğimiz medeniyet hedefine doğru hızla ve kararlılıkla ilerlemektedir. Emanetini yüklendiğimiz çalışanlar için, ülke insanımız ve insanlık için adalet yolunda saf tutan ve türlü zorlukların üstesinden gelmesini bilen teşkilatımızı, bugünlere taşıyan Yüce Allah, bizleri bu yolun yolcuları olarak kalmayı, samimiyetimizin, ihlasımızın beslendiği bu kutsal davayı, son nefesimize kadar layıkıyla taşımayı nasip etsin. Elbette kainat var oldukça devam edecek olan Hak mücadelesi, emaneti teslim edinceye kadar fasılasız şekilde sürecektir. Bunu çok iyi idrak etmiş olan Sağlık-Sen kadroları için her mutlu son yeni bir başlangıç, yeni bir heyecandır” ifadelerini kullandı.
ÜYELERİMİZİN HAKLARINI GÖZETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Üyelerinin haklarını gözeteceklerini ve haksızlıklara karşı dimdik ayakta duracaklarını belirten Duman, “Mücadelemizin, yenilikçi ve üretken sendika, “cılık kimliğimizin çalışanlar ve milletimiz nazarında gördüğü takdire layık olmak, sendikal politikalarımıza duyulan güveni sarsmamak adına daha fazla çalışacak, daha etkin bir mücadele ortaya koyacağız. Sağlık ve sosyal hizmet alanında sendikacılığı, bizden önce yetkiyi elinde bulunduranların hayal bile edemeyeceği seviyelere çıkardık. 7 yıl boyunca giyim yardımı, yemek yardımı, görevde yükselme sınavı gibi talepleri ağzında sakız gibi çiğneyen ilkel sendikacılığı, memura toplu sözleşme hakkı elde eden, çalışanlarımızın mesleki niteliklerine katkı sağlayan kazanımlara imza atan, yıpranma payı gibi sosyal güvenlik sisteminde değişiklik gerektiren makro düzeyde kazanımlar elde eden çağdaş ve etkin sendikacılığa taşıdık. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın haklı mücadelesini sürdürmede en ufak bir tereddüt yaşamadık. Bu bağlamda ilgili platformlarda en net şekilde eleştirilerimizi dile getirdik. Kimi zaman hiç beklenmedik şekilde en yakınımızdan sendikal hassasiyetlerimizi göz ardı ederek enerjimizi azaltmak isteyenler çıksa da bizim için her zaman esas olan emanet şuuruyla sahiplendiğimiz tabanımızın iradesidir. Sağlık-Sen’in hak temelli mücadelesi her zaman ve zeminde teşkilatımızın desteği ile tereddütsüz ve etkin şekilde sürdürülecektir” diye konuştu.
BİZE GÜVENEN HERKESE TEŞEKKÜRLER
Kendilerine destek olan herkese teşekkür eden Duman, “Bu inançla ülkemiz için, milletimiz için, insanlığın selameti için sendikacılık yapmaya devam edeceğiz. Yeni Türkiye idealinin yılmaz savunucusu olmaya, bu idealin önünü kesmek isteyen vesayet odaklarının, şer güçlerin, millet iradesine kurulan kumpasların karşısında durmaya devam edeceğiz. Emeğimiz, ekmeğimiz, istikrarımız, huzurumuz, adalet temelinde büyüyüp güçlenen Türkiye idealimizle ve hizmet sendikacılığı farkımızla, mücadele azmimizi, bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımları, gerçekleştirdiğimiz dönüşümleri, karşımıza dağlar da dikilse yarınlara taşımaya kararlıyız. Bize güvenen, destek olan, bütün sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza, Sağlık-Sen’i 233 bin 650 üye sayısına taşıyan başta temsilcilerimiz olmak üzere genel merkez ve şube yönetimlerimize, sendika çalışanlarımıza, Sağlık-Sen’in bugünlere taşınmasında emeği olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202