banner216

Bu haber kez okundu.

Başkan Akgüloğlu, SMMMO Seçimlerine Adaylığını Açıkladı
Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasında seçim heyecanı sürüyor. Hafta sonu yapılacak olan 22. Olağan Genel Kurulu öncesi eski başkanlardan Şimşek Akpınar’ın başkanlığını açıklamasının ardından Mevcut Başkan Orhan Akgüloğlu’da adaylığını deklare etti. Son dönem yaptığı çalışmalarla meslek mensupları arasında takdir gören Akgüloğlu, tekrar göreve gelmesi halinde yapacağı yeni projelerle meslek mensuplarının memnuniyetlerini artırmayı hedeflediklerini söyledi.
ERZURUM SMMMO’NUN DEĞİŞİMİNİ SAĞLADIK
Erzurum SMMMO’da görev değişimi ile birlikte hizmetlerin artırılması ve yenilenmenin gereklilikleri daha iyi anladıklarını söyleyen Erzurum SMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu, Bu anlamda hızlı ve sağlam adımlar attıklarını kaydetti. Görev süresi boyunca Erzurum’un önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının bu farkındalık ile hizmetlerini kesintisiz sürdürme azminde olduklarını dile getiren Akgüloğlu, "Finansal tablo ve diğer finansal bilgilerin, finansal raporlama standartlarına uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, denetim standartlarında öngörülen gerekli bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanması Bağımsız Denetim olarak tanımlamaktadır. Bu süreçte Erzurum SMMM Odası ise yerini hiç gecikmeden almıştır. Oda yönetimimizin özverili gayretleri ile birinci grup 17 kişi olarak eğitimini tamamlamış, ikinci grup ise 25 kişi ile eğitimini 11 Haziran 2013 itibariyle tamamladık. Meslek mensuplarının çağımızın gerekliliği olan "sürekli eğitim ve ömür boyu eğitim" paradigmaları çerçevesinde bilgilendirilmesi adına Oda önemli gayretler sarf etme kararlılığındadır" dedi
MESLEK MENSUPLARININ İSTEKLERİNİ İLETTİK
Erzurum SMMMO olarak güçleri nispetinde getirdikleri çözümler ile bu güne kadar ihmal edilen Anadolu odaları nezdinde heyecanla karşılanmış takip edilen bir oda konumuna geldiklerinin sağlandığına dikkat çeken Erzurum SMMMO Başkanı Akgüloğlu, " Meseleleri dar siyasi taassupla çözmek yerine, bütünü kapsayan onları dinleyen ve ortak akılla üretilmiş çözümlere itibar ettik.
Oda seçimlerine ve takdir yetkinizi Hak’tan ve haklıdan yana kullanmanız mesleğimizin geleceği için yüksek öneme haizdir. Üç yıl boyunca bir kısım idari zorluklara rağmen görev yapan ve Hukukun yanında olarak Meslektaşın derdiyle dertlenen Odamızın itibarına halel getirmeyen, İcracı Yönetim Kurulu ve diğer bütün Kurul üyeleri ve çalışanlarımıza ve samimi gayretleriyle oylarıyla bizi destekleyen bütün camiamıza teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah’ın izni, meslektaşlarımızın teveccühü ile 2016-2019 döneminde de inşallah Odamızı demokratik, insani, ahlaki, milli ve manevi değerler düzeninde yönetmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
ORTAK AKIL YOLUNU SEÇTİK
Meseleleri dar siyasi taassupla çözmek yerine, bütünü kapsayan onları dinleyen ve ortak akılla üretilmiş çözümlere itibar ettiklerine vurgu yapan Başkan Akgüloğlu, "Oda seçimlerine ve takdir yetkinizi Hak’tan ve haklıdan yana kullanmanız mesleğimizin geleceği için yüksek öneme haizdir.bu zamana kadar olduğu gibi seçilmemiz halinde bundan sonrada dirlik içinde olmak için birlik olma sloganı ile meslek mensuplarımızın fikirlerini dikkate alacağımızı söylemek istiyorum" dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202