banner216

Bu haber kez okundu.

Aydemir: “Kardeşlik Hukukumuz, Gönül Ufkumuzdur”
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Bizim, olmazsa olmazımız kardeşlik hukukumuzun korunması, bu değerin bozulmadan gelecek nesillere de taşınmasıdır.“ dedi.
Horasan ilçesinde muhtarlarla istişare eden Milletvekili Aydemir, ilçede ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Belediye tarafından açılan iftar çadırında Horasan Kaymakamı Doğan Dinç, Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın, AK Parti Horasan İlçe Başkanı Erdal Akdağ, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, STK temsilcileri ve Horasanlılarla Ramazana özel manevi coşku ve neşveyi paylaşan Milletvekili Aydemir, iftar sonrasında Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi üzerinde görüşlerini dile getirdi.
AYDEMİR’DEN HORASAN TARİFİ
İlçenin, Ahmet Yesevi Ocağından manevi nafakalarını almış Horasan Erenleri’nce kurulduğunu, Ahilik ruhunu kaydeden değerlerin menbaı bulunduğunu kaydeden Milletvekili Aydemir, “İşte bu yüzden Horasan özeldir. Bizi anlatır, bizi hatırlatır. Öyle ise, bu ilçemizde bizim kıymetlerimiz ön planda olmalıdır. Kültürel değerlerimizden bahsediyorum. Manevi olgulardan. Birlik, bütünlük gibi pahalardan Kardeşlik mefhumundan.” dedi.
RAMAZAN İKLİMİ VE MANEVİ HASSASİYETLER
Konuşmasında, Ramazan iklimiyle birlikte gelen manevi hassasiyetlere değinen Milletvekili Aydemir, “İşte bir büyük manevi atmosferden daha geçiyoruz. Ramazan ikilimi. Kendimize çekidüzen vereceğimiz zamanlar. Hatalarımızı gözden geçirip, ruhumuza cila çekeceğimiz vakitler. Bunun en kestirme yolu, öteki safına koyduklarımızı yeniden kardeş sahasına almamız. Özellikle AK Aile mensupları için bu hal kaçınılmazdır. Bizim, olmazsa olmazımız kardeşlik hukukumuzun korunması. Yetmez, bu değerin bozulmadan gelecek nesillere de taşınmasıdır. Bu manada Horasanımızın örnek olacağına inancımı yineliyorum.” ifadelerini kullandı.
BAŞKANLIK SİSTEMİ VE YENİ ANAYASA
Vatandaşlarla gerçekleştirilen etkinlikte ülkedeki siyasi gelişmelere değinerek, Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa beklentilerini paylaşan Milletvekili Aydemir, “Birkaç siyasi gelişmeyi Horasanlı Kardeşlerimle paylaşmayı gerekli buluyorum. Bunlardan birisi Başkanlık sisteminin ne denli önem arzettiğinin altının çizilmesi. Bir başkası, Anayasa’da yapılacak diğer değişiklikler. Ve dokunulmazlıklara dönük yapılan Anayasa değişikliği. Bunlar, bu ülkede yaşayan her ferdi ilgilendiren hayati mevzular.“ diye konuştu.
TÜRKİYE’DE AK DÖNEM VE İSTİKRAR OLGUSU
Türkiye’nin Ak Parti iktidarları döneminde maddi ve manevi planda çağ atladığına vurgu yapan Milletvekili Aydemir, bu başarının, mazlumların sesi ve hamisi olan, bir Dünya lideri AK Dava önderinden kaynaklandığını belirtti. Aydemir, ‘Kısaca altını çizelim ki, AK Parti’nin 14 yıllık iktidar serencamında yetkin, yeterli kadroların işbaşında olmasının ehemmiyeti çok büyüktür. Özellikle liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın duruşu ve liderlik hususiyetleri çok çok önemli. Bunların yanında, AK Parti’nin eşi menendi bulunmaz hizmetlere imza atmasının arka planında bir başka husus daha var ki, onu hiç yabana atmamalıyız. En sihirli hususlardan birisidir. İstikrar! Tek başına iktidar gibi istikrarı ifade eden bir hususiyet. Olmazsa olmazların başında geliyor. Bakınız siyasi tarihimize, ne zaman mesafe almışsak o dönemlerde tek başına iktidarlar işbaşındadır. Kazanımlar hep o vakitlerindir. Ardından gelen koalisyon dönemleri ise, bu aradaki kazanımların berhava olduğu iktidar zamanları oldular. Öyle ise, ülkemizin sürekli mesafe almasının en vazgeçilmez şartlarından birisi yönetimde istikrar ilkesidir. Bunu sağlayacak yönetim şekli ise, Başkanlıktır. AK Hareketin izini sürdüğü takipçisi olduğu Başkanlık sistemini sadece bu zaviyeden ele alsanız dahi ne kadar mühim olduğu orta yere çıkacaktır. “ dedi.
DOKUNULMAZLIKLAR
AK Parti’nin taşıdığı milli irade iklimiyle birlikte vesayetçi sistemin ortadan kaldırıldığını hatırlatan Milletvekili Aydemir, şunları kaydetti:
“Yine anayasada öyle maddeler var ki, adeta gizli vesayet kurumları oluşturulmuş. İktidarların hükmetme halini ellerinden alan kurumlar. Dolayısıyla, Anayasamızın bu anlamda yeniden elden geçirilmesi çok önemlidir, vazgeçilmez bir hedeftir. Ve tabii, dokunulmazlıklar. Milletvekillerinin suç işleme özgürlüğü olabilir mi? Arkadaşlar tafsilata girmeyeceğim, onlarca insanımızı katleden bir caninin leş törenine katılan milletvekillerine şahit oluyoruz. Maşeri vicdanda derin yaralar açan bu hale artık geçit yok!” kaydını düştü.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202