banner216

Bu haber kez okundu.

Aydemir: ‘Erzurum basını milli irade öncüsüdür’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Erzurum’da dik duruşlu, ilin temsil ettiği manaya hizmet eden, vatan, millet ve devlet mukaddeslerinden asla taviz vermeyen bir medya camiası var. Sözlü, yazılı ve görsel basın organlarımızın 15 Temmuz’da kaydettiği ‘milli iradeye hizmet kararlılığı’ dadaşçadır ve övgüye mazhardır’ dedi.
TÜRKİYE’DE ERZURUM GÜNDEMİ
Erzurum’un son 15 yılda kaydettiği sosyo ekonomik gelişme ve ilerleme sürecinde il medyasının fevkalade önemli katkıları bulunduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Olumsuzlukları gündeme taşıyarak il kalkınma sinerjisini negatif değerlere düşürme anlayışını asla benimsemeyen medyamız, kalkınma unsurları olan ekonomik potansiyel ve kaynakları öne çıkararak, beşeri sermayemizi güncele aktararak ülke ve bölgede bir Erzurum gündemi oluşturmayı başarmıştır.’ şeklinde değerlendirmede bulundu.
ERZURUM’UN KALKINMASI VE BASININ ROLÜ
Kalkınmanın top yekün bir talep ve azim işi olduğu, bunun oluşmasında kamuoyu desteğinin hayati önem taşıdığına vurgu yapan Milletvekili Aydemir, Erzurum basın camiasının bu sinerji oluşumunda temel değer olduğunu, ilin hayati sektörlerde bölgesinde cazibe merkezi haline gelmesinde basının önemli bir rol edindiğini kaydetti.
ERZURUM BASINI VE 15 TEMMUZ
Erzurum Basın camiasının özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde dadaşça bir üslupla, milli iradeden yana tavır aldığını, darbe girişiminin önlenmesinde basın organlarının birer milli irade fedaisi halinde kararlılık sergilediğini aktaran Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum basın camiası milletin, milli vicdan ve haysiyetin, vatan, devlet ve millet kutsallarının sesi ve ifadesi olduğunu bir kez daha göstermiştir. ‘ ifadesini kullandı.
Erzurum’un tarifi ve konumu itibariyle moral değerlerin ön planda olduğunun altını çizen Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Erzurum basını tek bir tanımla, Halkın sesi, milli iradenin ifadesidir’ dedi.
ERZURUM’UN BEŞERİ DEĞERLERİ
Türkiye siyasi hayatındaki AK Devir sürecinde, Erzurum’un beşeri sermayesinin ön plana çıkarıldığı, kanaat önderleri, devlet ve siyaset adamlarının hak ettikleri ilgi ve değere taşındığını hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘AK Parti dönemi, Erzurum’un beşeri değerleriyle bürokrasinin zirvelerinde en fazla oranda temsil edildiği dönem olarak, millet hafızasına girmiştir. Ülkemize üstün hizmetler veren kamu örgümüz içinde Erzurumlu bürokratlarımız birer marka halindedir. Erzurum zeka, kabiliyet ve manasını temsil eden bürokratlarımızın değerlendirilmesi, gündeme aktarılması noktasında basınımızın katkıları mühimdir.’ diye konuştu.
ERZURUM’A ÖZEL YAKLAŞIM
Değerlendirmesinde Erzurum’un sosyal ve ekonomik bağlamda, bölge içindeki konumu, AK Parti iktidarları dönemindeki önemine atıfta bulunan Milletvekili Aydemir, Erzurum’a özel bir AK yaklaşım olduğunu kaydetti. Erzurum’un Doğu Anadolu Bölgesinde ikinci üniversiteye, teknik eğitim veren bir üniversiteye sahip tek olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, ‘Sağlık alanında hastaneleri, şehir hastanesiyle bölgenin cazibe merkezi haline gelen Erzurum, Eğitim Kampüsüyle de bölgesel bazda bir eğitim adresi olarak vurgulanmıştır. ‘ dedi.
KIŞ TURİZMİ VE BÜYÜKŞEHİR
Büyükşehir Belediyesi idaresine devredilen Kış Turizm Merkezlerinin AK Parti döneminde, dünya kış turizmi literatürüne girerek, bu alanda bir destinasyon konumuna kavuştuğunu, bir milyar dolara ulaşan harcamayla, Cumhuriyet tarihinde spor ve turizm alanında bir dönem içinde en fazla yatırım alan şehir hüviyeti kazandığını anlatan Milletvekili Aydemir, ‘AK Belediyecilikte bir marka olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen önderliğinde, Kış Turizm merkezlerimiz yeni bir vizyon daha kazanacak, Sayın Cumhurbaşkanımızın Erzurum’a ithaf ettiği yatırımlarla Dünyanın 14 büyük kış turizmi alanı içine giren Erzurum, bu alanda önemli oranda yeni ekonomik kazanımlar elde edecektir.’ değerlendirmesini yaptı.
ERZURUM VE ÖZEL SEKTÖR
AK Parti öncesinde, Erzurum’da ekonomik tansiyonu kamunun belirlediği, AK iktidarlarla il özel sektörünün güç kazanarak yatırımlara yöneldiğini kaydeden Milletvekili Aydemir, Teşvik’i Teşvik olarak adlandırılan ve 23 ili kapsayan ’’Doğu ve Güneydoğu Yatırım-Destek Hamlesi’’ kapsamında 5 cazibe merkezi belirlendiğini, Erzurum’un da bu cazibe merkezlerinden biri olduğunu kaydetti.
Yeni Teşvik sürecinde kamunun 62 milyar olmak üzere, özel sektörün yapacağı yatırımlarla birlikte140 milyar liralık teşvik desteğinin sağlanacağını bildiren Milletvekili Aydemir, 4 yıllık düzlemde Erzurum’da 10 milyara yaklaşan bir yatırım hamlesi beklendiğini belirtti.
ERZURUM İÇİN AK SÜREÇ
AK Davanın iktidar olmasıyla birlikte Doğu Anadolu ve özelde Erzurum için ‘bölgeden bir şey olmaz anlayışının yok edildiği, kötümserlik temasını dikte eden negatif sinerjinin ortadan kaldırıldığını hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘Gerek Türkiye, gerek bölge ve gerekse Erzurum için açılan bu AK sayfanın karalanmasına asla izin vermeyeceğiz. AK süreç, Erzurum’un da metropol iller arasına girme dönemi olacaktır.’ dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202