banner216

Bu haber kez okundu.

Atatürk Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Muhlis Macit:
Atatürk Üniversitesi rektör adayı, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhlis Macit yaptığı açıklamada “Atatürk Üniversitesi, nitelikli bilimsel araştırma ve eğitim iklimin hâkim olduğu üreten üniversite haline gelecek.” dedi.
Atatürk Üniversitesinin, ulusal ve uluslararası ölçekte daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için yoğun bir çaba harcayacaklarını belirten Macit, bunun için güçlü ve deneyimli bir ekiple yola çıktıklarını söyledi.
Macit, şöyle konuştu: “Atatürk Üniversitesinin birçok yönüyle “örnek” ve “model” bir bilim yuvası haline gelmesinde emeği geçen akademik kadroya ve yöneticilerimize şükran borcumuz var. Geleceğe yürüyen Üniversitemizi bulunduğu konumdan daha iyi noktalara taşımak için yola çıktık.
KÜRESEL ÖLÇEKTE BAŞARIYA ODAKLIYIZ
Büyük bir gelişim ve atılım potansiyeline sahip bulunan üniversitemizi evrensel ilkelere uygun olarak, değişen toplumsal ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikli bilimsel araştırma ve eğitim ikliminin oluşturularak yenilikçi ve girişimci üniversite endeksinde de daha üst sıralarda yer alan ve katma değer üreten bir üniversite haline getirmek için göreve talip olduk.
Erzurum’un manevi ikliminden feyz alan, milli ve manevi değerlerle mücehhez, evrensel bilimde iddialı bir üniversite oluşturacak potansiyele ve bu potansiyeli harekete geçirecek yönetimsel yeteneğe sahibiz, ekip olarak.
Bu hedefe ulaşmak için, ortak akla değer veren, şeffaf, hesap verebilir, kararlı bir yönetim anlayışını hâkim kılacağız.
Yenilikçi fikirlere açık, çözüm odaklı ve hukukun üstünlüğünü esas alan anlayışın içselleştirildiği bir yönetim anlayışı ile jeopolitik avantajları kullanarak Üniversitemizi Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kafkasya bölgesinde etkin rol oynayan üniversite konumuna yükselteceğiz.
Güçlü akademik altyapısına sahip Atatürk Üniversitesi’nin AR-GE faaliyetleri kapsamında elde edilecek bilimsel bulgulara dayalı “üreten üniversite” özelliğiyle yöremizin, bölgemizin ve ülkemizin teknolojik, sosyo-ekonomik ve kültürel düzeyinin yükseltilmesi için gece gündüz çalışacağız.
ŞEHİRLE GÖNÜL VE FİKİR KÖPRÜLERİ OLUŞTURACAĞIZ, ORTAK HEDEFLERE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ
Üniversite-Şehir, Üniversite-Sanayi, Üniversite-Kamu, Üniversite STK ilişkilerini geliştirmeyi başarının ilk adımı olarak görüyoruz. Şehrin kalkınma davası, Akademik kadroların bilimsel birikimi ve tecrübelerinden daha çok yararlanılmasını gerekli kılıyor. Bizim yönetimimiz, bunun altyapısını oluşturmak için ciddi çaba sarf edecek, yeni ve etkili yöntemler geliştirecek.
DİPLOMASI BİR KENARA ATILAN DEĞİL, KAPIŞILAN ÜNİVERSİTE
Artık Türkiye’de çok sayıda üniversite var. Bu da milyonlarca mezunun kariyerine uygun iş arayışı demek… Eline diplomasını tutuşturduğunuz gençler, özel sektörün kapısını çaldığında aranan yetişmiş eleman muamelesi mi görüyor, yoksa güçlü rakipleri karşısında kaybeden kişiler mi oluyor? Mezunlarımızın önemli sınavlardaki başarı oranı nedir? Mezunlarımız A sınıfı kadrolarda mülakata girdiklerinde, Atatürk Üniversitesi markası ne ifade ediyor? Akademik dünyadaki diploma prestijimiz istenen düzeyde mi?
Bu sorulara cevap arayan ve mezunlarımızın elenen değil, aranan gençler olmasını sağlayacak gelişim ve dönüşümü sağlamayı vadediyoruz.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202