banner216

Bu haber kez okundu.

6 Ayda 1 Milyar 540 Milyon TL Kamu Hizmet Harcaması Gerçekleştirildi
Erzurum’da haziran ayında 290.1 milyon, 2015’in ilk altı ayında ise 1 milyar 540 milyon TL tutarında kamu hizmet harcaması gerçekleştirildi. İlde kişi başına düşen kamu harcaması tutarı 6 ayda 2 bin 18 TL olarak hesaplandı.
ERZURUM HAZİRAN GİDERLERİ
Erzurum’da haziran ayı ölçeğinde ekonomik iş ve hizmetler için 47. 7 milyon, çevre hizmetleri için 954 bin, iskan ve toplum refahı hizmetleri için 2.5 milyon, sağlık hizmetleri için 22.1 milyon, din ve kültür hizmetleri için 10.4 milyon, eğitim hizmetleri için 115.6 milyon, sosyal güvenlik ve dayanışma hizmetleri için 9.1 milyon TL olmak üzere toplam 290.1 milyon TL’lik kamu harcaması yapıldı.
ERZURUM 6 AYLIK KAMU GİDERLERİ
Erzurum’da 2015’in ocak-haziran ayları döneminde ekonomik iş ve hizmetler için 199,1 milyon, çevre hizmetleri için 1,1 milyon, iskan ve toplum refahı hizmetleri için 5,2 milyon, sağlık hizmetleri için 141,4 milyon, din ve kültür hizmetleri için 64,4 milyon, eğitim hizmetleri için 639,0 milyon, sosyal güvenlik ve dayanışma hizmetleri için 52,6 milyon TL olmak üzere toplam 1,5 milyar TL tutarında kamu harcaması gerçekleştirildi.
ERZURUM KİŞİ BAŞINA KAMU GİDERİ
Altı aylık bazda kişi başına yapılan kamu hizmet gideri tutarı ekonomik iş ve hizmetlerde 261 TL, iskan ve toplum refahı hizmetlerinde 6,8 TL, çevre hizmetlerinde 1.5 TL, sağlık hizmetlerinde 185,2 TL, din ve kültür hizmetlerinde 85 TL, eğitim hizmetlerinde 837.1 TL, sosyal güvenlik ve dayanışma hizmetlerinde ise 69,0 TL olarak kaydedildi.
ERZURUM AYLIK KAMU HARCAMALARI
Erzurum’da bu yılın altı aylık bölümünde en yüksek tutarda kamu harcamasının kaydedildiği dönem mayıs ayı oldu. Maliye Bakanlığı verileri üzerinden yapılan hesaplamalara göre aylık kamu harcaması tutarı ocak ayında 244.0 milyon, şubat ayında 242.7 milyon, mart ayında 242.6 milyon, nisan ayında 263.9 milyon, mayıs ayında 256.9 milyon, haziranda ise 290.1 milyon TL olarak belirlendi.
ERZURUM KAMU HARCAMALARINDA 17’İNCİ SIRADA
Erzurum ocak-haziran dönemi boyutunda kamu harcaması toplamı bakımından bir sıra atlayarak 17’inci sırada yer aldı. Türkiye’de 6 aylık ölçekte kamu harcamasının en yüksek olduğu iller, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Diyarbakır, Adana, Mersin, Trabzon, Samsun, Kocaeli, Trabzon, Kayseri, Şanlıurfa, Van, Gaziantep ve Erzurum olarak sıralandı.
ERZURUM SAĞLIKTA 22’İNCİ
İl ocak-haziran aylarını kapsayan 6 aylık bölümde sağlık hizmet harcamaları bakımından Türkiye illeri sıralamasında 22’inci oldu. Sağlık harcamalarının en yüksek olduğu iller, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Adana, Mersin, Diyarbakır, Samsun, Manisa, Şanlıurfa, Kocaeli, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Balıkesir, Hatay, Trabzon, Aydın, Kahramanmaraş ve Erzurum olarak kaydedildi.
ERZURUM EĞİTİMDE 17’İNCİ
Erzurum eğitim hizmetleri harcamaları bakımından iller sıralamasında 17’inci oldu. Altı aylık dilimde, Türkiye’de eğitim harcamasının en yüksek olduğu 17 il, Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep, Urfa, Diyarbakır, Mersin, Samsun, Kocaeli, Kayseri, Hatay, Van, Erzurum olarak açıklandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner234