banner216

Bu haber kez okundu.

PTT Çalışanlarına “Tebligat Hukuku Ve Uygulanması" Semineri
Erzincan’da PTT çalışanlarına yönelik "Tebligat Hukuku ve Uygulanması" semineri düzenlendi. Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, tarafından verilen seminere katılan 110 PTT çalışanı, tebligat hukuk ve uygulanması konusunda bilgilendirildi. Erzincan’da PTT Başmüdürü Mustafa Beşli, Erzincan PTT Eğitim Merkezi’nde yapılan seminerde yaptığı konuşmada, kurumların diyaloglarını geliştirecek bir seminere imza attıklarını belirterek, seminerin interaktif şekilde gerçekleşmesinin büyük önem taşıdığını belirtti. Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir’e teşekkür ettiğini belirten Erzincan PTT Başmüdürü Mustafa Beşli, PTT’nin kuruluş hizmetlerinin hızlı, güvenli, verimli ve kaliteli yürütülmesinin yanı sıra personelin müşteri ihtiyaç ve beklentilerine çözüm üretebilme becerilerini geliştirebilmek amacıyla bir dizi eğitim faaliyetlerinin yürüttüğünü de sözlerine ekledi.
Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir’de tebligatın bilgilendirme yanında belgelendirme özelliği de bulunan bir usul işlemi olduğunu ifade etti. Tebligatın hukuki sonuçlar doğurması bakımından çok önemli bir işlem olduğunu dile getiren Başsavcı Aldemir: “PTT Dağıtıcılarına tebligatları hukuka uygun yapmaları konusunda uyardı ve tebligat yaparken kesinlikle kimseden çekinilmedin yapılmasını hukuka uygun olduğu müddetçe PTT Dağıtıcısının çekinmesine ve korkmasına gerek olmadığını belirtti. Devlet her zaman hukuku uygulayanın yanında olduğunu belirterek "Tebligat hukuku Bu nedenle sıkı kurallara bağlanmıştır. Bu nedenle; tebligatların muhataplarına usulüne uygun ve zamanında ulaşması için bu konuyla görevli olanların ellerinden gelenin en iyisini yapması gerekir. Tebligatlardaki bir çok geçersizlik sebebi çok basit hatalardır. Biraz dikkat ve özenle bir çok geçersizlik sebebinin ortadan kaldırabileceği kanaatindeyim Usulüne uygun yapılmadığı takdirde yapılan işlemler geçerli olmaz. Tebligatın muhatabı gerçek ya da tüzel kişi olabilir. Tebligatın muhatabı gerçek kişiyse, kural olarak tebligat, muhatabın bilinen en son adresinde bizzat kendisine yapılır. Bilinen en son adresin tebligata elverişli olmadığının anlaşılması veya tebligat yapılamaması halinde, muhatabın adres kayıt sisteminde bulunan yerleşim yeri adresi, bilinen en son adresi olarak kabul edilir. Tebligat çıkarmaya yetkili merciler tarafından tebliğ evrakı bu adrese düzenlenir. Tebligatın muhatabı tüzel kişiyse, kural olarak tebligat, tüzel kişinin adresinde bulunan yetkili temsilcilerine yapılır." Dedi. PTT’de çalışan tebligat dağıtıcılarının sorularına içtenlikle Semineri veren Başsavcı Hüsnü Aldemir tarafından cevaplandırıldı. Karşılıklı soru cevap şeklinde geçen seminerin son bölümünde bir çok konuda hem PTT’de görevli idareciler hem de PTT Dağıtıcıları bilgilendi. Detaylı olarak verilen seminerin, çalışanlar tarafından olumlu karşılandığı ve bilgi eksikliklerinin bir çoğunun bu seminerle giderildiği görüldü.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202