banner216

Bu haber kez okundu.

Voegelı: “Yaklaşık 5 Milyon Saatlik İş Gününü Kayıpsız Gerçekleştirdik”
Philsa, yaklaşık 5 milyon adam-saatlik iş günü kayıpsız çalışma gerçekleştirdiğini açıkladı.
Philsa, iş sağlığı ve güvenliği konusunda 4 milyon 900 bin adam-saatlik kayıpsız iş gününe imza attı. Philsa İşletmeler Direktörü Dominique Voegeli, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca 1987’den beri düzenlenen ’İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ nedeniyle yaptığı açıklamada, 20 yıldan fazla süredir ülke ekonomisine katkı sağladıklarına değindi. Bununla birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca, iş sağlığı ve güvenliğinin çalışma hayatındaki önemine dikkat çeken Voegeli, “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasının 30’uncu yıl dönümünü Philsa olarak tüm organizasyonun katılımı ile kutluyor olacağız. Kuruluşumuzdan bu güne kadar Türkiye’de faaliyet sürecimizde; yatırımlarımızı, ihracat hacmimizi ve kaliteli insan kaynağımızı artırırken, iş sağlığı ve güvenliği her zaman şirket olarak ilk odağımız oldu ve bu şekilde olmaya devam edecek. Bu konuda mükemmelliğe ulaşmanın yolunun insana ve teknolojiye yatırım yapmaktan geçtiğine inanıyoruz” dedi.
İş sağlığı ve güvenliği konusunda şirket olarak önleyici yaklaşımı benimsediklerini ifade eden Voegeli, “Philsa olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda sürekli iyileştirmeye odaklandık. Bizim için öncelikten de öte, temel değerlerimizden biri olan iş sağlığı ve güvenliği konusunda önleyici yaklaşımı benimsiyoruz. Bu nedenle, çalışanlarımıza yönelik çok kapsamlı eğitimler düzenliyoruz. Çalışan katılımının iş sağlığı ve güvenliği konusundaki tüm aksiyonların en değerli ögesi olduğunu düşünüyoruz. Çalışanlarımızın farkındalıklarının sadece işyeri ile sınırlı kalmaması, iş dışındaki yaşamlarında da bu konuda bilinçli olmaları gerektiğine inanıyor, ‘güvenli yaşam’ bilincinin artması için çalışıyoruz” dedi.
"BAŞARININ SIRRI, SÜREKLİ VE KAPSAMLI EĞİTİMLER"
İş sağlığı ve güvenliği alanındaki çalışmaları teşvik etmek için etkin şekilde kullanılan ‘Davranış Odaklı İş Güvenliği’ ve ‘İş Güvenliği Liderliği’ programları uyguladıklarını ve çalışanlara yönelik kapsamlı ve periyodik eğitimler düzenlediklerini anlatan Voegeli, “Bu eğitimlerin içerikleri arasında; ‘Davranış Odaklı İş Güvenliği’, ‘Yöneticiler İçin İş Güvenliği’, ‘İş Güvenliği Liderliği’, ‘İş Ekipmanlarının Güvenli Kullanımı’, ‘Güvenli Sürüş Tekniği’, ‘Alt İşveren İş Sağlığı ve Güvenliği’, ‘Acil Durum Yönetimi’, ‘Etiketleme-Kilitleme Sistemi’, ‘Makine Güvenliği’, ‘Herkes için Ergonomi’, “Elektrik Güvenliği’ gibi konular buluyor” şeklinde konuştu.
Üretim sahasındaki çalışanlarımızın eğitiminin yanı sıra ofis çalışanları için de ofis ergonomi programı ile sağlıklı yaşam çalışmalarını hayata geçirdiklerini sözlerine ekleyen Voegeli şöyle devam etti: “Şirket olarak sadece üretim sahasında gerçekleştirilen iş sağlığı ve iş güvenliği programlarının hayata geçirilmesine odaklanmayıp, ofis çalışanlarını kapsayan kısa ve orta vadeli stratejileri destekleyen ofis ergonomisi programı ile sağlıklı yaşam çalışmalarını da hayata geçirdik. Sürekli öğrenme hedefimizi bilgisayar bazlı uzaktan eğitimler ile de destekliyoruz. Ayrıca, iş güvenliği uzmanlarımızın vermiş olduğu yasal eğitimlere ek olarak yüz yüze eğitim modülleri ile çalışanlarımız ilk amirlerinden de iş güvenliği eğitimleri alıyor”.
Şirket olarak, iş sağlığı ve güvenliği konusunda mükemmelliğe ulaşmanın yolunun insana ve teknolojiye yatırım yapmaktan geçtiğine inandıklarını ifade eden Dominique Voegeli, Philsa’nın bu konuya ilişkin önümüzdeki döneme dair öncelikli hedeflerinin; çalışanların kişisel farkındalık ve katılımlarını en üst seviyelere çıkarmak, davranış odaklı iş güvenliği yaklaşımı ile her çalışanın, kendisinin ve çalışma arkadaşlarının güvenliğinden sorumlu bir iş sağlığı ve güvenliği lideri olarak gelişmesini sağlamak, en yüksek güvenlik standartlarına sahip üstün teknolojik donanımdaki ekipmanları şirkete kazandırmak ve iş güvenliğine yatırım yapmaya devam etmek olduğunu ifade etti.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202