banner216

Bu haber kez okundu.

Vodafone Ve Akbank, KOBİ’lerin Dijitalleşmesi İçin Güçlerini Birleştirdi
Dijital Dönüşüm Hareketi kapsamında Türkiye’nin uçtan uca dijital kalkınmasını hedefleyen Vodafone, Akbank ile KOBİ’lerin dijitalleşmesi amacıyla güçlerini birleştirdi.
Vodafone ve Akbank’ın hayata geçirdiği ’Vodafone Yarına Hazırım Platformu’nu kullanan KOBİ’ler bankacılık işlemlerini de dijitalleştirebilerek Akbank Direkt’teki belirli işlemlerden 3 ay ücret ödemeden faydalanacaklar. Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, Vodafone Türkiye ve Akbank, 1 milyonu aşkın KOBİ’nin Dijital Dönüşüm’de yerini alması için güçlerini birleştirdi. İşbirliği kapsamında, Vodafone’un yarinahazirim.com internet sitesi üzerinden tüm işletmelere sunduğu Dijitalleşme Endeksi’nin özel bir uyarlaması Akbanklı KOBİ’lere sunulurken, bu uyarlama üzerinden ücretsiz olarak ihtiyaçları ve dijitalleşme skorları ile ilgili bir rapora sahip olan işletmeler, buradan aldıkları raporla iş yapış şekillerine yönelik ihtiyaçlarını öğreniyor. Değişen pazar koşullarına ayak uydurmak için hangi ürün ve hizmetleri kullanmaları gerektiği hakkında bilgi sahibi olabiliyor.
İşbirliği kapsamında Dijitalleşme Endeksi’ni hesaplayan KOBİ’ler Akbank’a özel uyarlanmış platform üzerinden aldıkları raporla birlikte verilen referans numarası sayesinde Akbank’ın bankacılık işlemlerini kolaylaştıran mobil uygulaması Akbank Direkt’te belirlenen işlemleri ücretsiz yapma fırsatına da sahip oluyorlar. Vodafone’un Akbanklı KOBİ’lere sunduğu Dijitalleşme Endeksi’nin özel versiyonunu Akbank müşterisi olsun olmasın, tüm işletmeler kullanabiliyor. Akbank müşterisi olan ve olmak isteyen işletmeler ise 8885’e bu özel referans numarasını SMS atarak, anında aktif hale gelebiliyorlar.
“İŞBİRLİĞİ İLE 1 MİLYONU AŞKIN KOBİ’Yİ HEDEFLİYORUZ”
Açıklamada görüş bildiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, günümüz iş dünyasında şartların ve rekabet koşullarının çok hızlı bir şekilde değiştiğini belirtti. Aksoy. Türkiye’deki şirketlerin yüzde 99’unu oluşturan KOBİ’lerin, bugün ülke ekonomisinin kalkınmasında oldukça önemli bir role sahip olduğunu söyleyerek “Dijital Dönüşüm ise tüm dünyada iş yapış şekillerini değiştirmeye devam ederken, işletmelerin daha az maliyetle ve daha fazla kar ve verimle çalışmalarına imkan tanıyor. Ülkemizdeki işletmelerin de bu değişime hazır olmaları gerekiyor. KOBİ’lerin de dijitalleşmenin getirdiği bu fırsatlardan yararlanmaları için Dijital Dönüşümü en hızlı şekilde tamamlamaları şart. Vodafone olarak, hem bireyleri hem de kurumları dijital dünyanın oyuncusu haline getirme hedefiyle yaklaşık 2 yıl önce "Dijital Dönüşüm Hareketi"ni başlattık. Türkiye’nin uçtan uca dijital kalkınmasını hedeflediğimiz bu program kapsamında milyonlarca bireyi dijitalleştirdiğimiz gibi, kurumlarla da dijitalleşme diyaloğunu başlattık. Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını ve ihtiyaçlarını Temmuz 2014’ten bu yana ’Yarına Hazırım Platformu’ ile belirmeye devam ediyoruz. www.yarinahazirim.com adresinden tüm işletmelere ücretsiz olarak Dijitalleşme Endeksi’ni hesaplama fırsatı sunuyoruz. Şimdi de Türkiye’nin en önemli bankalarından Akbank ile 1 milyonu aşkın işletmenin dijitalleşmesine katkıda bulunmak için işbirliğine imza atıyoruz. İşletmeler bu kampanya sayesinde hem Dijitalleşme Endeksi’ni ve ihtiyaçlarını öğrenirken hem de Akbank Direkt’te 3 ay boyunca ücretsiz işlem yapma fırsatına sahip olacaklar. Vodafone olarak, Yarına Hazırım Platformu aracılığıyla yaptığımız çalışmalar sonucunda Türkiye’de KOBİ’lerin ortalama Dijitalleşme Endeksi’ni yüzde 48’den yüzde 53’e çıkarmayı başardık. Şimdi de Akbank’ın hizmet verdiği 1 milyonu aşkın KOBİ’nin dijitalleşmesi için önemli bir adım atmış bulunuyoruz. Hedefimiz, Türkiye’nin ortalama Dijitalleşme Endeksi’ni yüzde 75’e çıkarmak. Türkiye’nin Dijital Dönüşümünü sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalara devam edeceğiz” dedi.
Açıklamaya göre, yapılan araştırmalar, dijitalleşen şirketlerin kaynaklarını artırmadan gelirlerini sektörlerinin ortalama yüzde 9 üzerinde büyüttüğünü ortaya koyarken, karlılıklarını sektörlerinin ortalama yüzde 26 üzerinde gerçekleştirdiğini gösteriyor. Ayrıca dijitalleşen şirketler, pazar değerlerini de yükseltebiliyor. Vodafone Türkiye, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin dijitalleşme endeksinin hesaplandığı Accenture Dijitalleşme Endeksi’ne destek vermenin yanı sıra şirketlerin dijital dönüşümleri için çalışmalar gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Vodafone Türkiye’nin şirketlerin dijitalleşme ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kurduğu Yarına Hazırım Platformu, otomotivden beyaz eşyaya her sektörden şirketin ihtiyaçlarını analiz ederek, bu ihtiyaçlara uygun çözümler sunuyor. Vodafone, Yarına Hazırım Platformu ile Türkiye’nin dört bir yanındaki 42 bin işletmenin Dijitalleşme Endeksi’ni hesapladı. Vodafone Grubu ise global çapta 462 milyon bireyin ve 20 milyon işletmenin dijitalleşmesi için önemli yatırımlar yapmayı sürdürüyor.
İşbirliği kapsamında Dijitalleşme Endeksi’ni ücretsiz olarak hesaplayan KOBİ’ler, Akbank Direkt’teki belirli işlemleri 3 ay boyunca ücretsiz gerçekleştirmenin yanı sıra ‘Vodafone Yarına Hazırım’ ekibi ile dijital durum ve ihtiyaç analizi de yaparak bu endeksi yükseltmek için kullanılabilecek teknolojik çözümlerle ilgili bilgi alabilecek.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202