banner216

Bu haber kez okundu.

AK Parti il başkanı Keskin "Düzcelilik ruhu ile hizmet ediyoruz"
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, uzun bir aradan sonra basın mensupları ile bir araya gelerek hem Düzce gündemini değerlendirdi hem de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Keskin, Düzce’lilik ruhu içinde hizmet ettiklerini kaydetti.
4 Ocak 2015 tarihinden itibaren Düzce’de siyasi bir birlik ve uyum içinde çalışmanın gösterilmesi düsturu ile hareket ettiklerini ve bu süre içinde de tüm kurumlar ve teşkilatlarla birlikte beraberlik içinde hizmet etme yarışı içinde olduklarının altını çizen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Siyasete çıta atlatarak Düzce’mize hizmet etme amacındayız” dedi. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Türkiye genelinde en başarılı 5. İl olduklarını ve 3 milletvekilini meclise gönderdiklerini söyleyen Keskin, “ Her iki seçimde de üstün gayret gösteren tüm teşkilat üyelerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yüzde 71 gibi bir oy oranı elde ettik ve iktidar partisi zihniyeti ile sorumluluklarımızı bilerek hizmetlerimize devam ediyoruz. Özellikle 7 haziran seçimlerinin ardından iktidar olmamamıza rağmen Milletvekillerimizle birlikte Düzce’mize nakdi ve yatırım olarak 130 milyon TL kazandırdık. 3 ay gibi kısa bir sürede bu yatırımın kazandırılması çok önemliydi. Çünkü biz, dedikodu ile hareket etmiyoruz, bundan sonra da bu dedikodu ve fitne ile de hareket etmeyeceğiz” dedi.
“Önceliği bitmeyen projelere verdik”
Düzce’de uzun yıllardır bitirilemeyen sorunlara ve yatırımlara öncelik verdiklerini kaydeden İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Birlik ve beraberliğin olduğu sürece başarının geleceğini biliyorduk. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü, Milletvekillerimiz Fevai Arslan ve Ayşe Keşir ile birlikte tüm belediye başkanlarımız, teşkilatlarımızla bitirilmeyen projeleri tamamladık. Yeni Devlet Hastanemizi açtık. Kültür Merkezimiz de İl Belediye Başkanımız Mehmet Keleş’in üstün gayretleri ile Kurban Bayramında açtık. İş odaklı çalışıyoruz ve teşkilatlarımız da fitnelere mahal vermiyoruz. Başarının anahtarı uyumdur. OSB Bağlantısı ve Otogar ile ilgili de çalışmalarımız son noktaya geldi. Zemin ile ilgili bir sorun olduğundan biraz yavaş ilerliyor ve belirlenen tarihte bitecek” diye konuştu.
“Rehabilitasyon merkezi olacak”
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, yeni devlet hastanesinin açılışının ardından boşta kalan Muncurlu Hastanesinin de rehabilitasyon merkezi olarak Düzcelilere hizmet etmesi için çalışma başlattıklarını kaydetti.
“Öğrencilerin barınma sorunu kalmadı”
Göreve geldikten sonra Kalıcı Konutlarda atıl durumda olan işyerlerinin yurt olması hayalinin gerçekleştiğine dikkat çeken Keskin, “ Şu anda 7500 öğrenci yurtlarımızda barınıyor. Bu sene hiçbir öğrencimiz dışarıda kalmayacak. Hatta yurtlarda açık var ve yedekte kalan öğrenciler bu boş yerlere geçecek. Bu sorunun çözülmesi bizim dönemimize nasip olduğu için çok mutluyum” şeklinde konuştu.
“Sanayimize katkı zağlayacak”
Öte yandan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün Bilim ve Teknoloji Merkezin Düzce’ye getirilmesini sağladığını da kaydeden Keskin, “ Bilim ve Teknoloji Merkezimiz sadece ilimize değil bölgeye hizmet edecektir. Bu merkez, hem üniversitemize, hem OSB’lere ve Teknopark’a da ar-ge çalışması yapacaktır. Ayrıca Teknopark ile ilgili de 30 Milyon TL yatırımı getirdik” dedi.
2015 tarihinde İl Özel İdaresine 130 Milyon TL yatırım getirdiklerini 2016 yılında da 40 Milyon TL yatırım getirdiklerinin altını çizen Keskin, PKK ve DAİŞ ile mücadeleden dolayı yatırımların doğudaki vatandaşlar için kaydırıldığını kaydetti.
“OSB’lere yönelik teknik lise”
AK Parti Düzce Milletvekili ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte OSB’lere ara eleman yetiştirecek Teknik Lise projelerinin olduğunu belirten İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Bu lise, OSB’lerdeki iş kalitesini artıracak, ara eleman problemini rahatlatacak” dedi. Keskin, Kuzey Çevre Yolunun da Çilimli’den Gölyaka’ya bağlanacağını da söyledi.
“Proje çalıştayı yapacağız”
Düzce’nin yıllardır özlemini çektiği Bakanlığın Dr. Faruk Özlü ile gerçekleştirildiğini belirten Keskin, “ Bakanımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte Düzce’ye yeni yatırımların gelmesi ve bu anlamda Düzce’deki tüm paydaşlarla ortak çalışma yürütmek istiyoruz. STK’larımızla, basın kuruluşlarımızla bir koordinasyon toplantısı yapacağız ve gelen projeleri Bakanımıza ve Milletvekillerimize sunacağız. Bu koordinasyon toplantısını önemsiyoruz” diye konuştu.
“Dedikodulara itibar etmeyin”
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 2023 hedeflerine şu anda mevcut olan AK Parti kadrolarının Düzcelilik ruhu ile taşıyacaklarını söyleyerek, “ Çarşamba günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte tüm milletvekillerimiz, belediye başkanlarımızla birlikte koordinasyon toplantısı yapacağız. Birlik ve uyum içinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Sosyal Medyada çıkan her habere itibar etmemenizi rica ediyorum. Bazı dedikodulara inanmayın. Tüm teşkilatlarımızla belediye başkanlarımızın arkasındayız. Uyum içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Belediye Başkanlarımız, alt yapı çalışmalarını sürdürüyorlar. Alt yapı bitmeden üst yapıya geçemeyiz. Göz boyama gibi bir anlayış içinde olamayız. Dolayısıyla vatandaşlarımızın da bu konuda başkanlarımıza hak vermelerini istirham ediyorum. İller Bankasından tüm belediyelerimize 130 Milyon TL aldığımızı yeniden belirtmek istiyorum” dedi. Keskin, Baja Rallisinin de turizm açısından çok önemli olduğunu belirterek Düzce’nin tüm ilçeleriyle dünyaya tanıtıldığını kaydetti.
“Kötü niyetlilerle mücadele ederim”
Hizmet etme noktasında eksikliklerin olabileceğini kaydeden Keskin, “ Dedikodularla değil işle gündeme gelmek istiyoruz. Eksiklerimiz olabilir. Herkese iyi niyetle yaklaşıyorum ancak kötü niyetli yaklaşanlarla da mücadele ederim. Birlik ve beraberliğimize zarar verecek hiçbir şeye izin vermem” ifadelerinde bulundu.
“Hukuk konusunda müdahil olma durumumuz yok”
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, hukuksal bir süreç işleyen tutuklamalarda ya da açığa alınmalarda AK Partinin hiçbir şekilde dahlinin olmadığının altını çizerek, “ Bazı sosyal medyada ya da basın organlarında çıkan dedikodu haberleri doğru değil. Hukuksal sürece müdahil olma gibi bir durumumuz olamaz. Bu konuya açıklık getirmek ve istiyorum ve bu söylemlerde bulunanlar bundan vazgeçsinler” şeklinde konuştu.
“Öğrenciler mağdur edilmeyecek”
Akçakoca’da yaşanan Sosyal Bilimler Lisesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin karşı karşıya getirilmek istendiğine dikkat çeken İl Başkanı Hikmet Keskin, sağlık ve eğitim konusunda büyük yatırımların yapıldığına dikkat çekti. Keskin, “ Sosyal Bilimler Lisesindeki öğrencilerimiz de İmam Hatip Lisesindeki öğrencilerimiz de bizim çocuklarımız. Bu konuda kişileştirme ya da birilerinin üzerine yıkılmasını doğru bulmuyorum. Öğrencilerimizi birbirinden ayıramayız” dedi.
“Doğalgaz kullanımını artıracağız”
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, hava kirliliği konusuna da değinerek, yüzde 80 oranındaki doğalgaz kullanımını herkese yaymak istediklerini söyledi. Keskin, katı atık tesisi ile ilgili olarak da ciddi bir çalışma içinde olduklarını yineleyerek Çarşamba günü yapılacak olan koordinasyon toplantısının gündem maddesi içinde yer aldığını belirtti.
“Kongre süreci başlıyor”
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, kasım ayı itibariyle kongre sürecinin de başlayacağını belirterek, “ Kongrelerimizle birlikte daha güçlü bir parti olacağız” dedi.
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202