banner216

Bu haber kez okundu.

Bursaspor 0-0 Akhisar Belediye
Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Akhisar Belediyespor’u konuk eden Bursaspor, golsüz berabere kaldı.

MAÇTAN DAKİKALAR

90+' Hakem maçı bitiren düdüğü çaldı.

90'
Akhisar Bld.Spor'da Ricardo Vaz Te oyuna girerken, Onur Ayık oyundan alınıyor.

90'
Pablo Batalla sağ kanattan kazanılan serbest vuruşu ceza sahası içine gönderdiği top takım arkadaşı Merter'e çarpıyor ve dışarı çıkıyor.

90'
Hakeö Yaşar Kemal Uğurlu karşılaşmanın son bölümüne dört dakikalık uzatma süresi ekliyor.

88'
Akhisar Bld.Spor'un kontra atağında Hugo Rodallega'nın pasıyla ceza sahası içine giren Özer vuruşunu yapıyor ancak top Tomas Sivok'tan dönüyor.

85'
Bursaspor'un çok adamla geldiği bir anda Cristobal Jorquera'nın pasıyla sol kanatta topla buluşan Aziz Behich ceza içine ortasını yapıyor. Sinan Bakış kafa vuruşunu yapıyor ancak top kalenin üstünden farklı şekilde dışarı çıkıyor.

83'
Bursaspor'da son oyuncu değişikliğini yapıyor. Joshua John yerini Sinan Bakış'a bırakıyor.

81'
Cristobal Jorquera'nın kullandığı serbest vuruşta yay bölgesine gelen topu Merter kafası ile aşırıyor. Tomas Sivok'a yüksek gelen topa kafa vuruşunu yapıyor. Top kalenin üstünden farklı bir şekilde dışarı çıkıyor.
77'
Pablo Batalla'nın köşe vuruşunda verdiği pas sonrasında Erdem'in ortasını savunma çıkarıyor. Gerilerden gelen Aziz Behich topun gelişine vuruşunu yapıyor ancak top kalenin sağından farklı şekilde dışarı çıkıyor.

74'
Hugo Rodallega ceza sahası dışından sert bir şut çıkarıyor. Ancak top kalenin sağından farklı bir şekilde dışarı çıkıyor.

74'
Aziz Behich'in sol kanattan yaptığı sert ortaya Sivok kafa vuruşunu yapıyor. Top kaleci Fatih'in üzerine gidiyor.

71'
Erdem Özgenç, Özer'e orta alanda kaptırdığı top sonrasında rakibine faul yapıyor ve sarı kart görüyor.

70'
Cristobal Jorquera sol kanattan ceza sahası içine gönderdiği topu kaleci Fatih rahat bir şekilde kontrol ediyor.

69'
Sol kanattan süratle topu rakip alana geçen Joshua John rakibi Onur Ayık'ın yaptığı müdahale ile yerde kalıyor. Onur Ayık bu hareketi sonrasında sarı kart görüyor.

67'
Joshua John sol kanattan ceza sahası içine ortasını yapıyor. Pablo Batalla altı pas üzerinde yükselerek kafa vuruşunu yapıyor. Top kalenin solundan az farkla dışarı çıkıyor. Arjantinli oyuncu net bir pozisyondan yararlanamıyor.

64'
Bursaspor'da Cristobal Jorquera oyuna girerken, Ricardo Faty oyundan alınan isim oluyor.

64'
Ev sahibi Bursaspor'da Yonathan Del Valle yerini Kubilay Kanatsızkuş'a bırakıyor.

60'
Hugo Rodallega ceza sahası yay bölgesinde topu kontrol ettikten sonra sol kanattan gelen Mervan'a pasını veriyor. Mervan ceza sahası içinde Erdem'e rağmen vuruşunu yapıyor. Yakın köşeye gelen topu bu kez kaleci Harun son anda çıkarıyor.

56'
Erdem Özgenç sağ kanattan hücuma katılıyor ve ceza sahası içine falsolu sert bir orta yapıyor. Penaltı noktası üzerinde yükselen Ricardo Faty yükselerek kafa vuruşunu yapıyor. Köşeye giden topu Fatih Öztürk uzanarak çıkarıyor. Fatih şu ana kadar kusursuza yakın bir performans sergiliyor.

56'
Akhisar Bld.Spor'da ikinci oyuncu değişikliği yapılıyor. Mervan Çelik, Custodio'nun yerine oyuna dahil oluyor.

56'
Custodio sakatlık geçirmesi nedeniyle oyuna devam edemeyeceğini kenara iletiyor.

55'
Pablo Batalla serbest vuruşu direk kaleye gönderiyor. Kaleci Fatih'in bulunduğu yere doğru sert bir şut çıkarıyor. Fatih Öztürk son bir hamle ile topu çıkarıyor.

54'
Caner Osmanpaşa yaptığı el müdahalesi sonrasında hakem Yaşar Kemal Uğurlu'dan sarı kart görüyor.

54'
Pablo Batalla'nın ceza sahasına doğru hareketlendiği bir anda Caner Osmanpaşa dengesi kaybediyor ve Batalla'nın topuna eliyle dokunuyor. Bursaspor ceza yayı hafif sağ çaprazından serbest vuruş kazanıyor.

53'
Deniz Yılmaz yaptığı sert hareketten sonra hakem Yaşar Kemal Uğurlu'dan sarı kart görüyor.

52'
Deniz Yılmaz sağ kanat taç çizgisi üzerinde rakibi Onur Ayık'a sert bir müdahalede bulunuyor. Yaşar Kemal Uğurlu oyunu durduruyor.

49'
Hugo Rodallega kendisine atılan uzun topta rakibi İsmail Konuk'a faul yaparak topu kontrol etmeye çalışıyor. Yaşar Kemal Uğurlu oyunu durduruyor.

46'
Hakem Yaşar Kemal Uğurlu ikinci yarıyı başlatan düdüğü çalıyor.

45'
Yaşar Kemal Uğurlu ilk yarının son bölümüne üç dakikalık uzatma süresi ekliyor.

45'
Pablo Batalla rakip alandaki kalabalıktan şık bir dönüşle çıkıyor. Sağ kanataki Joshua John'a pasını veriyor. Joshau John topu soluna çekiyor ve ceza sahası dışından yaptığı sert vuruşu kaleci Fatih köşeden çıkarıyor.

41'
Ömer Bayram sol kanattan ceza sahası altı pas ile penaltı noktasına doğru gönderdiği köşe atışı sonrasında Hugo Rodallega yükselerek kafa vuruşunu İsmail'e rağmen yapıyor ancak top kalenin solundan farklı şekilde dışarı çıkıyor.

38'
Yonathan Del Valle'nin ara pasıyla sol kanattan hareketlenen Aziz Behich bekletmeden yerden ortasını yapıyor. Serdar Kesimal hemen topa müdahale ederek topun yeşil beyazlı oyunculara gelmesini engelliyor.

35'
Akhisar Bld.Spor'da ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Soner Aydoğdu oyuna girerken, Landry N'Guemo oyundan çıkan isim oluyor.

35'
Landry N'Guemo sakatlık yaşıyor ve oyundan çıkmak istediğini teknik heyete bildiriyor.

34'
Joshua John sağ kanattan ceza sahasına hareketlenen Deniz Yılmaz'a doğru gönderdiği topta ters kademeye giren Miguel Lopes rakibinden önce topa müdahale ediyor ve topu uzaklaştırmayı başarıyor.

28'
Bursaspor savunmasında İsmail'in uzaklaştıramadığı top sağ kanatta Hugo Rodallega'da kalıyor. Kolombiyalı oyuncu sağ çaprazdan ceza sahasına girdikten sonra yerden vuruşunu yapıyor, top kalenin sağından az farkla dışarı çıkıyor.

27'
Ömer Bayram rakip alanın ortalarında kazanılan serbest vuruşta topu ceza sahası içine doğru havalandırıyor. Ancak Hugo Rodallega, Sivok'a hava topu mücadelesinde rakibine faul yapıyor.

26'
Özer'in pasıyla orta alanda hareketlenen Landry N'Guemo, Merter'in müdahalesi ile yerde kalıyor.

25'
Serdar Kesimal sağ kanatta kazanılan serbest vuruşu rakip alana doğru gönderiyor.

24'
Aziz Behich sol kanatta atağı sürdürken geriden gelen Miguel Lopes topla rakibinin arasına girmeyi başarıyor ve Aziz Behich rakibine faul yapıyor.

21'
Özer Hurmacı sol kanatta Ömer'den aldığı topla içeriye doğru kıvrılıyor ceza sahası dışından yaptığı yerden sert vuruşu kaleci Harun köşeden uzanarak alıyor.

18'
Pablo Batalla sol kanattan köşe vuruşunu bu kez penaltı noktası üzerine doğru kesiyor ancak Akhisar Bld.Spor savunmasında Caner Osmanpaşa topa yükselerek uzaklaştırmayı başarıyor.

17'
Aziz Behich sol kanattan hücuma destek veriyor ve Batalla'dan aldığı topu ceza sahası içine doğru ortalamak isterken araya Landry N'Guemo giriyor.

13'
Pablo Batalla sol kanattan köşe vuruşunu altı pas çizgisi üzerine doğru ortalıyor. Kaleci Fatih'in çift yumrukla uzaklaştırdığı top sonrasında Bursasporlu oyuncular yeniden hazırlık pasları yaparak oyunu rakip alanda tutuyor.

12'
Landry N'Guemo sağ kanatta Hugo Rodegalla'dan aldığı topu ceza sahası içerisine yerden sert bir şekilde ortalıyor. Merter penaltı noktası üzerinde topu karşılayarak tehlikenin büyümesini engelliyor.

10'
İlk 10 dakikalık bölümde maç oldukça tempolu başladı ve iki takımında karşılıklı birer net pozisyonu harcadığını söyleyebiliriz.

7'
Landry N'Guemo'nun ara pasıyla ceza sahası içine giren Hugo Rodallega kaleci Harun Tekin'den sıyrılıyor ve dengesini kaybedince topa İsmail Konuk dokunuyor. Kaleye yönelen topu Sivok son bir dokunuşla kornere gönderiyor. Akhisarlı oyuncuların penaltı bekledikleri bu pozisyonda hakem Yaşar Kemal Uğurlu devam kararı verdi.

6'
Ömer Bayram sol kananttan köşe vuruşunu altı pas üzerine sert bir şekilde kesiyor. Harun Tekin çift yumrukla topu ceza sahasu dışına çeliyor.

3'
Pablo Batalla sağ kanatta topla ilerliyor ve ceza sahası içerisine ince bir ara pası gönderiyor. Yonathan Del Valle kaleci Fatih Öztürk ile karşı karşıya kalıyor. Yonathan Del Valle'nin yaptığı sert vuruşu kaleci Fatih çıkarıyor ve Bursaspor mutlak bir gol pozisyonundan yararlanamıyor.

2'
Ömer Bayram kendisine yapılan faul sonrasında serbest vuruşu paslaşarak kullanıyor.

2'
Ömer Bayram orta alanın sol kanadında Yonathan Del Valle'nin yaptığı hareketle yerde kalıyor.

1'
Hakem Yaşar Kemal Uğurlu karşılaşmanın ilk düdüğünü çalıyor ve karşılaşma Bursasporlu oyuncuların santra vuruşuyla başlıyor.

MAÇTAN NOTLAR:
Bursaspor geçen sezon açılan Timsah Arena Stadı'nda ilk mağlubiyetini Akhisar Belediyespor'a karşı aldı.
-
Akhisar Belediyespor'un ligde attığı 6 golün 4'ünü kaydeden Kolombiyalı Hugo Rodallega, konuk takımın hücumdaki en etkili oyuncusu.
-
Bursaspor'un Arjantinli yıldızı Pablo Batalla ligde attığı 5 gol ve yaptığı 2 asistle göz kamaştırıyor.
-
Konuk takımda ise Sami ve Douglao teknik heyet kararıyla kadro dışı, Alper Uludağ ise sakatlığı nedeniyle karşılaşmada yer alamayacak.
-
Ev sahibi takımda Şamil Cinaz ve Serdar Kurtuluş sakatlıkları nedeniyle karşılaşmada forma giyemeyecekler.
-
İki takım arasında oynanan son 10 resmi maçta; her iki takımda 3 galibiyet elde ederken, 4 maç berabere tamamlandı.
-
Akhisar Belediyespor topladığı 9 puanla 17.sırada bulunuyor.
-
Bursaspor geride bıraktığımız 10 hafta sonunda kazandığı 20 puanla 4.sırada yer alıyor.
-
Saat 16.00'da Timsah Arena Stadı'nda oynanacak karşılaşmayı hakem Yaşar Kemal Uğurlu yönetecek.
-
Spor Toto Süper Lig 11.hafta karşılaşmasında Bursaspor kendi evinde Akhisar Belediyespor'u ağırlıyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202