banner251

banner193

banner246

banner254

Kış Cenneti Pamporovo….

2018 yılının Aralık ayında bir iş seyahatinden yeni gelmiştim ki, (o anki çalıştığım) yerel gazete binasından tam çıkmak üzereyken telefonum çaldı.

BURSA HABER 12.11.2019, 12:33
184
Kış Cenneti Pamporovo….

Özel Röportaj: Sevinç ÇELEBİ

2018 yılının Aralık ayında bir iş seyahatinden yeni gelmiştim ki, (o anki çalıştığım) yerel gazete binasından tam çıkmak üzereyken telefonum çaldı. Telefonda ismen tanıdığım ancak bir türlü yüz yüze gelme fırsatım olmamış Erdoğan Doğu “Sevinç Hanım iyi akşamlar. Sizi iki gün sonra Nejdet Turizm’in Bulgaristan’nın ‘Uludağ’ında’ yani Pamporovo’sunda düzenleyeceği kayak sezonu açılış programına davet etmek istiyorum. Gelirseniz çok memnun olurum…” dedi.

Bulgaristan’da doğmuş büyümüş, hele hele lise yıllarında Pamporovo’ya da bolca gitmiş birisi olarak, gelen teklif reddedilmeyecek kadar cazip ve de güzeldi…

Önce meslektaşım Erdoğan Doğu’ya nazik daveti için teşekkür ettim ve ufacık bir zaman diliminden sonra“Tamamdır. Geliyorum…” deyiverdim…

KENDİMİ YOLDA BULDUM

Ve nitekim de iki gün sonra, Nejdet Turizm’e ait konforlu minibüsünde yolculuğa hazır bir halde buldum kendimi.

Tam da zamanıydı Pamporovo’nun…  

Nejdet Bey sabahın erken saatlerinde Kış Cenneti Pamporovo’nun en güzel Otellerinden biri olan Orlovets’in kapısında bizi bekliyordu… Keyifliydi.

Herhalde misafir seviyor diye düşündüm… : ) Daha sonra anladım ki Miratus’un sahibi Nejdet Hamzaoğlu sadece çok çok güzel bir İnsandı! İnsanlığı ve karakteri de yüzüne vuruyor ve bulunduğu yeri aydınlatıyordu…

Böylece 3 gün boyunca Pamporovo’da, Nejdet Hamzaoğlu ve de çok değerli Miratus Ekibi ile meslektaşlarımla birlikte doyumsuz dakikalar yaşadık ve anılar biriktirdik…

Öyle ki;  o seyahat benim için unutamadığım tatillerimden birisi olarak hafızamda yer edindi…

GEZİ RÜYA’YA DÖNÜŞTÜ

Nedensiz de olsa hesaba katmadığımız bir gerçek daha vardı ki; başta rutin bir iş gezisi olarak gördüğümüz ve kayak sezonu açılışı için çıktığımız program sona erdiğinde, Pamporovo’nun kuşkusuz hepimizin güzel bir rüyası olarak hafızalarımıza kazınacağını ve de tekrar tekrar gitmek isteyeceğimiz, yakınlarımızın da bu kış cennetini gidip görmesini isteyeceğimiz bir yer haline geleceğini eminim hiç birimiz düşünememiştik…

Ve şimdi yine kış zamanı ve kayak vakti!

Mutluluklar paylaşınca çoğalır ya hani, bu kez ben çaldım Nejdet Hamzaoğlu’nun kapısını ve de sizler için, hayalinizdeki tatili gerçekleştirebilmenize yardımcı olabilmek için çok güzel ve de keyifli bir söyleşi yaptım… Çünkü Nejdet Bey’in de dediği gibi, Kış gerçekten de Nejdet Turizm’le Yaşanır.

 

KIŞ NEJDET TURİZMLE YAŞANIR!

Nejdet Bey, ben sizi tanıyorum ama tanımayanlar için kendinizi tanıtmanızı rica edebilir miyim?

Elbette. Bulgaristan Kırcaali doğumluyum. Evli, iki çocuk babasıyım, hatta artık iki torun dedesiyim : )  1989 yılında göç dalgasıyla bende bir çok kişi gibi Türkiye’ye geldim...  Yaklaşık 20 sene kadar amatörce turizm işiyle uğraştım, son 6-7 senedir de Turizmi artık profesyonel bir şekilde icraa etmeye başladım ve bundan dolayı da çok mutluyum.

Çeyrek asrı geride bıraktınız…  Turizmle işine nasıl girdiniz. Miratus’u ne zaman ve nasıl kurdunuz…?

Açıkçası 27 yıl öncesine kadar turizmci olmak hiçbir şekilde planlarım ve  projelerimin arasında olmayan bir iş koluydu… 

Ailece gezmeyi, yeni yerleri görmeyi sevdiğimiz için, (Küçük kızım da turizmci)  eş dostla bir çok geziye katıldık. Ancak en çok kayak yapmayı sevdiğimiz fark ettik. Zamanla geziler yavaş yavaş işe dönüşmeye başladı…  Ve seyahatlerimiz, tatillerimiz, gezmekten, kayaktan işe dönüşmüş oldu.

Bursa’da A Grubu Seyahat Acentesi olarak verdiğiniz hizmetlerden ve Miratus’un işleyişinden kısaca bahseder misin?

Acentemiz genellikle tüm Avrupa olmak üzere, Balkanlar’a turlar düzenliyor. Hatta nasip olursa Nisan Ayında ilk kez, kendimizin organize ettiği bir Vietnam Turu da olacak. Röportaj vesilesiyle duyurmuş olayım. Güzel bir ekiple tamamen müşteri memnuniyeti üzerine kurulu bir anlayışla çalışıyoruz. 

Son yıllarda turizm acenteleri oldukça arttı. Sizi diğer firmalardan farklı kılan ne?

Miratus olarak özellikle Bursa’da bulunan diğer firmalardan bizi farklı kılan şudur ki, biz butik, herkese, her cebe uygun ve de herkesin istediği tarihte kendilerine özel tur veya turlar düzenleyebiliyoruz. 

MARKA HALİNE GELDİK

Son 15 yıldır Kayak Turizmi denilince akla ilk Miratus gelir. Son 15 yıldır kayak turizminde ve Türkiye’de bir marka haline gelmiş bulunmaktayız.

Miratus’u tercih eden her kes, tek bir noktadan, çok uygun fiyata tüm paketleri alabilir.

Merak edenler için, ‘Tüm paket’ anlamını birazcık açar mısınız?

Kayak hocası, kayak kiralama, lift kartları, yurt dışı sağlık ve seyahat, kayak sigortasını, vizesini dahil… tek bir kalemde, tek bir noktadan temin edebilir. Özel derslerinden, kayak derslerinden tutun grup derslerine kadar.

Hepinizin bildiği gibi Bulgaristan’da Kayak Turizmi çok revaçta.  Fiyatları da Türkiye’ye nazaran çok uygun olduğundan, özellikle kayak hizmetleri, kayak dersleri çok tercih edilmekte.

Bir örnek verebilir misiniz…?

Tabi ki, örneğin; 24 saat kayak dersi… 6 gün boyunca, günde 4’er saat olmak üzere, kişi başı 45 Euro.

Ve bu gerçekten de çok iyi bir rakam. Ancak yanlış anlamaya sebep olmaması için özellikle altını çizmek isterim ki, Fiyatın ucuz olması, kalitenin düşük olduğu anlamına gelmiyor.   

YÜKSEK KALİTE

Aksine; Bulgaristan’da, Pamporovo’da  özellikle çalıştığımız kayak okulu, 45 yıldır profesyonelce faaliyet gösteren bir İngiliz Kayak Okuludur. Yıllardır Ruslara, İngilizlere, İrlandalılara, Türk’lere, Bulgarlara, kısacısı her ırktan, her devletten insanlara çok kaliteli bir hizmet vermekte.

Kayak turlarında bizi bir farklı kılan da, tatiliniz boyunca, bizlere 24 saat hem Pamporovo’da hem Bansko’da ulaşabiliyor olmanız. Tecrübe edenler bunun ne denli önemli ve de büyük farklılık olduğunu çok iyi bilir.  çok büyük bir farklılık bizim için.

Kayak Turizmi tehlikeli bir spor. Bu anlamda hizmetiniz var mı?

Olmazsa olmazımızdır hatta. Sizin de dediğiniz gibi gerçekten güzel olduğu kadar, tehlikeli de bir spor kayak sporu. O yüzden hem Pamporovo, hem Bansko’da bulunan acil servislerinde, ihtiyaç hainde Bulgarca ve İngilizce bilmeyen vatandaşlarımıza yardımcı olması için nöbetçimiz var.

Ayrıca tüm kayak gardıroplarında bulunan kayak öğretmenlerinle birlikte, bizim temsilcilerimize 24 saat, her dakika, her an ulaşabilirsiniz.

TÜM MÜŞTERİLERİMİZE TEŞEKKÜRLER

Bu arada, Eylül ve Ekim rezervasyonlarında çok büyük bir ilgi gördük. Bende bu röportajı fırsat bilere, buradan tüm müşterilerimize sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

AVRUPA VE VİETNAM TURUNA DAVET EDİYORUM

Miratus olarak, kış sömestr tatilinin ve kış sezonunun dışında da müşterilerimizi çok güzel, çok butik olan Avrupa Balkan Turlarımıza, ve Vietnam turumuza davet ediyoruz.

KIŞ TURİZM MÜŞTERİLERİMİZE ÖZEL YAZ TATİLİ İNDİRİMİ

Bir de şunu söylemek istiyorum;

Kış Turizm Müşterilerimiz, yaklaşık 5-10 gün sonra başlayacak olan yaz tatili erken rezervasyonlarından da kendilerine özel fiyatlardan yararlanabilecekler. Yani, Miratus’u kış tatili için tercih edenler diledikleri halde, Türkiye’deki yaz otellerini de bizden alıp karlı çıkabilirler.

 Özetle; Firmaların ve otellerin yaptığı erken rezervasyon özel indirimlerinin dışında, kayak müşterilerimize firmamızdan da ekstra yüzde 5 özel indirim mevcut olacaktır. Aynı özel indirim yurtdışı ve yurt içindeki tüm turlarımızda da geçerli olacaktır.

TÜRKİYE’DEKİ ÖZEL ACENTELER ARASINDA İLK SIRADAYIZ

Miratus olarak Türkiye’de mevcut tüm özel acentelerin arasında ilk sıradayız. Yaptığımız Yurtdışı Seyahat, Sağlık ve Kayak Sigortası ile Türkiye birincisi olduk.

Çünkü; müşterimizin başına gelmiş herhangi bir kazada her daim yanında olduk. Demem o ki, yaralıyı hasar görmeden, en iyi şekilde ülkemize, Türkiye’ye ambulansla geri getirme hizmetimiz dahi mevcuttur.

KIŞ CENNETİ PAMPOROVO 9 (DOKUZ) SAAT ÖTEDE…

Kısacası kış turizmini seven ve en iyi şartlarda kayak yapmak isteyenler Miratus’u tercih edebilir. Kış Cenneti Pamporovo’ya, Bursa’dan yaklaşık 9 saat bir yolculuk sonra, İstanbul’dan 7 saat sonra ulaşabilirsiniz.  

Sömestr, 17 Ocak günü akşamı dışında, çok rahat bir şekilde, soğuklarda çoluk çocuk sıkıntı yaşamadan, sınırda da Bulgar görevlileri firmamıza çok yardımcı olmakta.

HER SENE MÜŞTERİ SAYIMIZ ARTIYOR

Türkiye’deki müşterilerimiz özellikle Bursa, İstanbul, İzmir, Balıkesir, Kırklareli ve Edirne’de ikamet edenlerden oluşuyor. Ancak ne kadar ciddi bir firma olduğumuzu, Pamporovo’ya Booking’ten gelen müşterilerimizi de gördükten sonra bizi tercih ediyorlar ve böylece şükürler olsun ki her sene müşterilerimizin sayısı artmakta.

GENÇLERİMİZE İYİ HABERLERİMİZ VAR

Bu sene birde gençlerimize çok iyi haberlerimiz var.  

35 yaşın altındaki tüm müşterilerimize özel Bansko indirimlerimiz olacak. Ayrıntıları en kısa zamanda web sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Dörtçelik Hastanesi’nin hemen karşısında bulunan Nejdet Turizm Ofisimizin telefonları yaklaşık 18-20 saat hizmet vermekte.

İsteyen, istediği saatte arayabilir, bilgi edinebilir ve hayalindeki tatili Miratusla gerçekleştirebilir.

Çünkü gerçekten de Kış Nejdet Turizmle Yaşanır.

Yorumlar (0)
banner282
banner276
17
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 2 6
2. Alanyaspor 2 6
3. Göztepe 2 4
4. Karagümrük 2 4
5. Beşiktaş 2 4
6. Hatayspor 2 4
7. Antalyaspor 2 4
8. Fenerbahçe 2 4
9. Kasımpaşa 2 3
10. Sivasspor 2 3
11. Erzurumspor 2 3
12. Kayserispor 2 3
13. Konyaspor 1 1
14. Gaziantep FK 2 1
15. Trabzonspor 2 1
16. Gençlerbirliği 2 1
17. Malatyaspor 2 1
18. Denizlispor 2 1
19. Çaykur Rizespor 2 0
20. Ankaragücü 1 0
21. Başakşehir 2 0
Takımlar O P
1. Ankara Keçiörengücü 2 6
2. Tuzlaspor 2 4
3. Samsunspor 2 4
4. Adana Demirspor 2 4
5. Adanaspor 2 4
6. Balıkesirspor 2 3
7. Bursaspor 2 3
8. Altınordu 2 3
9. Bandırmaspor 2 3
10. İstanbulspor 2 3
11. Ankaraspor 2 3
12. Ümraniye 2 3
13. Akhisar Bld.Spor 2 1
14. Altay 2 1
15. Boluspor 2 1
16. Eskişehirspor 2 1
17. Giresunspor 2 1
18. Menemen Belediyespor 2 1
Takımlar O P
1. Leicester City 2 6
2. Everton 2 6
3. Arsenal 2 6
4. Liverpool 2 6
5. Crystal Palace 2 6
6. Tottenham 2 3
7. Wolverhampton 1 3
8. Brighton 2 3
9. Aston Villa 1 3
10. Leeds United 2 3
11. Chelsea 2 3
12. Newcastle 2 3
13. Man City 0 0
14. Burnley 1 0
15. M. United 1 0
16. West Ham 2 0
17. Sheffield United 2 0
18. Fulham 2 0
19. Southampton 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Granada 2 6
2. Real Betis 2 6
3. Villarreal 2 4
4. Celta de Vigo 2 4
5. Valencia 2 3
6. Osasuna 2 3
7. Getafe 1 3
8. Cádiz 2 3
9. Real Sociedad 2 2
10. Real Madrid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Huesca 2 1
13. Real Valladolid 2 1
14. Atletico Madrid 0 0
15. Barcelona 0 0
16. Elche 0 0
17. Sevilla 0 0
18. Levante 1 0
19. Deportivo Alaves 2 0
20. Athletic Bilbao 1 0
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 05:21
Güneş 06:45
Öğle 13:01
İkindi 16:25
Akşam 19:07
Yatsı 20:26