banner216

Bu haber kez okundu.

Didim Ticaret Odası’nda soruşturma tartışması
Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Ömer Vela, Didim Ticaret Odası bünyesinde yürütülen FETÖ/PDY soruşturmayla ilgili olarak Bakanlık ve TOBB’un kaldırıldığını iddia etti. Vela’nın iddialarını yalanlayan Oda Başkanı Üstündağ, "At izi ile it izini birbirine karıştırıyor” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın oda ve borsaların (FETO/PDY) yapılanmasından temizlenmesi için TOBB ile yaptığı yazışmalara binaen TOBB’un tüm Türkiye’deki odalarda tahkikat komisyonu kurularak çalışan personellerin araştırılması ve FETO/PDY bağlantısı tespit edilenlerin işten uzaklaştırılması yönünde talimat niteliğinde bilgilendirilmesinin Didim Ticaret Odası’nda doğru şekilde yapılmadığını ileri süren Didim Ticaret Odası üyesi Ömer Vela, "Didim Ticaret Odası’nda cereyan eden yanlışlıklar odanın Ekim ayı toplantısında önce tarafımdan ortaya çıkarılmıştır. Ekim ayı meclis toplantısında dün tüm meclis üyelerine cereyan eden olayların tamamı tarafımdan anlatılmış ve Başkan Şaban Üstündağ’dan yapılan yanlışlıklardan dönülmesi istenmiştir. Bütün yazışmalar başkan Üstündağ ve sekreter Mustafa Ergan tarafından yapılmıştır. Gelişmeleri çalışmaya öğrenmeye çalıştığımızda da yalan ifadeler kullanılmıştır. Şöyle ki; Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Oda ve Borsaların (FETO/PDY) yapılanmasından temizlenmesi için, Odalar birliğine yaptığı yazışmalara binaen, Odalar birliği tüm Türkiye’deki odalara tahkikat komisyonu kurularak çalışan personellerin araştırılması ve FETO/PDY bağlantısı tespit edilenlerin işten uzaklaştırılması yönünde talimat niteliğinde yazı göndermiştir. Bu yazıya istinaden Didim Ticaret Odası olarak başkan ve Yönetim Kurulunun tamamının içinde olduğu bir komisyon kurulmuş çalışan tüm personele FETO ile ilişki kurabilecek sorular sorularak cevaplandırılması istenmiş bilahare 17 Ağustos 2016 tarih 193/3.1 yönetim kurulu kararı ile kurulan tahkikat komisyonunun imzalarıyla tüm personel ile ilgili Kaymakamlık Dernekler Masasından ve Didim Emniyet Müdürlüğünden personelin FÖTO ile bağlantılarının olup olmadığına dair görüş istenmiştir. Dernekler masasından yazılı cevap gelmiş, Emniyetten henüz cevap alınamamıştır. Emniyetten yazı geldikten sonra tahkikat komisyonunca rapor hazırlanıp TOBB’ye gönderilecektir. Başkan, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile ilgili ekli liste ile Didim Kaymakamlığına yazdığı yazıda belirtilen oda yönetim kurulunun 17 Ağustos 2016 tarih 193/3.1 sayılı kararına istinaden oluşturulan (FETÖ/PDY) ile ilgili beyan yalandır ve sahtedir. Resmi kurumlara olmayan karar varmış gibi gösterilmiştir. Bu tarihte alınan yönetim kurulu kararı personel ile ilgili olup, başkan ve yönetim kurulları ile ilgili yazı bu karardan bir ay sonra gelmiştir. Dolayısıyla yalan ve sahte evrakla hem kaymakamlık makamı, hem de TOBB ve Gümrük Ticaret Bakanlığı dolandırılmıştır. Yazının basındaki gibi her türlü düşünceye fikre ve ideolojiye saygı esastır. Ama, kimse kendi hatalarını yanlışlarını örtbas etmek için hiç kimseyi ve kurumu kullanamaz. Bu konudaki tüm bilgi ve belgeler İlgili makam ve mercilere ulaştırarak olayın aydınlanması sağlanacaktır” dedi.
“At izi ile it izini birbirine karıştırıyor”
Vela’nın ortaya attığı iddiaları doğru olmadığını kaydeden Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ ise, “Kişisel egolarını tatmin etmeye çalışıyor. Ticaret Odasında fetöcü arayacağına kendi içine baksın. Ticaret Odası bir yargı mekanizması yada mahkeme değildir. Hiç kimse Ticaret Odasını yargılayamaz. Kendisinin Genel sekreterle arası açık olduğundan durumu bu noktalara sürüklüyor. Ayrıca daha önce odadan atılmış ve ceza almış arkadaşların yönetim kurulu kararıyla yeniden odaya alınmasını istiyor. Bunun da yönetim kurulu kararıyla alınacağını biliyor ve yıpratma politikası uyguluyor. Benim alnım açık; ben Fetöcü değilim. 17-25 Aralık’tan önce ve sonrası nerede olduğum belli. Bana bu konuyla ilgili gizli yazı geldi; bende ona göre gerekli yerlere cevabı gönderdim. Devletim ve milletimin yanında oldum hep; 2009 yılından sonra fetöcülerle hiçbir şekilde bağlantım olmadı. At izini it iziyle birbirine karıştırmak istiyor. Ticaret Odası yargılama yeri değil. İlgili personelle ilgili olarak gerekçeli yargılama kararı doğrultusunda işlem yapılacaktır. Bu konuyla ilgili hakkımı da gerekirse hukuki yollardan arayacağım” şeklinde konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202