banner216

Bu haber kez okundu.

Didim Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı
Didim Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısı, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında yapıldı.
Didim Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantılarının ilk oturumu yapıldı. Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıya CHP’li Ercan Atasoy, AK Partili Ali Bakay ve Murat Parmaksız, MHP’li Nuh Ali Yılmaz ile DSP’li Mustafa Kıray mazeretli olarak katılmadı. Gündeme geçilmeden önce AK Parti grubun verdiği iki önerge meclise okundu. Önergelerin ilkinde İlçede bulunan WC’lerin modern bir yapıya kavuşturulması konusu dile getirilirken önergeye cevap veren Başkan Atabay “Tavsiyeniz için teşekkürler; Tuvaletlerin konuşlandıkları yerler Büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda; sahildeki tuvaletlerde tasfiye kurulunca ne büyükşehir belediyesine ne de ilçe belediyemize verilmediği için bir çalışma yapılamıyor. Tasfiye kurulunun bu konuyla ilgili bir kararı olursa çalışma yapılabilir.” dedi.
“ESNAFA DESTEK TALEBİ”
Diğer gündem maddesinde ise Turizm sezonun bu yıl kötü geçeceği düşünüldüğü bu kapsamda İlçedeki esnaflardan alınan eğlence, tabela vergileri ile işgaliye gibi vb gelirlerin mecliste ele alınarak yeniden düzenlenmesi ve bu konuda önlem alınması konusu dile getirildi. Başkan Atabay yasal olarak alınması gereken vergileri almak zorunda olduklarını belirtirken işgaliye gibi benzer ücretlendirmeler konusunun ele alınabileceğini ve konuyla ilgili önergeye yazılı cevap verileceğini söyledi.
Gündeme ayrıca 7 madde olarak Mali Hizmetler Müdürlüğünün talebi doğrultusunda bazı müdürlüklerin ödeneklerinin arttırılması ve bazı müdürlüklere kaynak aktarılması konusu gündeme oy birliğiyle alındı. Ardından gündeme geçildi. Gündemin ilk maddesinde 2015 mali yılına ait kesin hesabın görüşülmesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
“BELEDİYEYE YENİ ARAÇ VE EKİPMAN ALINACAK”
Gündemin ikinci maddesinde İller Bankasından kredi kullanılması için Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a yetki verilmesi konusu ele alındı. Buna göre alınacak kredi kapsamında belediyeye 2 adet forklift,1 adet greyder, 1 adet belden kırma loder, 1 adet mini eskavatör ve 8 saatte 1200 m2 beton basan parke makinesi alınacağı bildirildi.
Başkan Atabay belediye bünyesinde greyder, belden kırma loder ile mini eskavatör ihtiyacı olduğunu belirterek “Var olan bazı araçların sürekli bozulması ve yedek parçaların bulunması konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. 8 saatte 1200 m2 beton basan parke makinesi ile üretimi artırıp çift vardiya çalışılacak. Diğer makineyle şu an zaten işler yürüyor fakat yıpranmaya başladı. Bu araç ve ekipmanlar İller Bankasından kredi alıp devlet malzeme ofisinde temin edeceğiz. Hem piyasan daha uygun halde bunları bünyemize katacağız.” dedi. Madde AK Parti meclis üyelerinin ret oyuna karşılık CHP ve MHP’li meclis üyelerinin evet oyuyla oy çokluğuyla kabul edildi.
“ANKARANIN ALDIĞI KARARA AK PARTİ “HAYIR” DEDİ
Gündemin üçüncü maddesinde 2016 mali yılı içerisinde amatör spor kulüplerine sporu teşvik amacı ile 6360 sayılı yasa gereği yapılacak nakdi yardımın belirlenmesi” konusu ele alındı. Başkan Atabay Yasada değişiklik yapıldığını, buna göre nakdi yardımların Büyükşehir bütçelerinden Binde 7, ilçe belediyelerin bütçelerinden ise binde 10 şeklinde yapılması noktasında karar alındığını belirterek “Bizde zaten belediye olarak binde 7 verdiğimi oranı binde 10 çıkaracağız.” dedi. Ankara’da alınan ve yasa gereği uygulamaya konulması gereken Maddeye AK Parti grubu “hayır” oyu verirken MHP’li Aydan Aşık Turgut çekimser oy kullanmasına rağmen oy çokluğuyla kabul edildi.
Gündemin dördüncü maddesinde ise Park ve Bahçe Müdürlüğünün 29.04.2016 ve 304 sayılı “Parka isim verilmesi” konusu oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi. Gündemin beşinci maddesinde ise Belediye İmar Komisyonuna sevk edilen, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün 26.02.2016 tarih ve 178 sayılı “Parka isim verilmesi” konusu ele alındı. Maddeyle ilgili İmar Komisyonu raporu okundu. Raporda 4 meclis üyesi istenen talebe hayır derken bir meclis üyesinin evet kararı verdiği anlatıldı ve komisyonun talebi uygun görmediği bildirildi.
Komisyon raporuna göre yapılan oylamada CHP’li Hatice Gençay ile Vedat Ege, MHP’li Aydan Aşık Turgut ile AKP grubu evet oyu vermesine rağmen raporu CHP’li ve MHP’li meclis üyelerin oylarıyla oy çokluğuyla komisyon aldığı karar kabul edildi.
Gündemin altıncı maddesinde ise Akbük Mahallesi 692 ada 2 parsel için hazırlanan ilave imar planı teklifi oy birliğiyle İmar Komisyonuna sevk edildi. Gündemin yedinci maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğünün talebi doğrultusunda bazı müdürlüklerin ödeneklerinin arttırılması ve bazı müdürlüklere kaynak aktarılması konusu Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Mayıs ayı ikinci oturumunun 9 Mayıs Pazartesi saat 14:00’de yapılmasına karar verildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202