banner216

Bu haber kez okundu.

Aydın Genç Memur-Sen, Ege Bölgesi Teşkilat Buluşmasına ev sahipliği yaptı
Genç Memur-Sen Kütahya, Uşak, Manisa, İzmir, Aydın ve Muğla ilerini kapsayan Ege Bölgesi Teşkilat Buluşması, Aydın Genç-Memur-Sen’in ev sahipliğinde gerçekleşti.
Genç Memur-Sen Genel Başkan Eyüp Beyhan’ın da yer aldığı Genç Memur-Sen Ege Bölgesi Teşkilat Buluşmasına Ak Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Enes Yıldız, Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Aygül, Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Tevfik Aksoy, STK Platformu Genel Sekreteri Faruk Uludağlı, Aydın Gençlik Merkezi Müdürü Mikail Kavaklı ile Genç Memur-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Muhammed Çiftçi, Genel Merkez Teşkilat Komisyonu üyesi ve Ege Bölge Koordinatörü Faruk Özen, Kütahya, Uşak, Manisa, İzmir, Aydın ve Muğla Genç Memur-Sen üyeleri katıldı.
Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, teşkilat buluşmasında yaptığı konuşmada; “Gençlik, bir toplumun geleceğidir. Her toplum, kendi geleceğini garanti altına alacak, kendi değerlerini yükseltip, geliştirecek fertler yetiştirmeyi hedef edinir. Yeni yetişen nesiller ruh ve bedence sağlıklı, güçlü ve dinamik bir kişilik geliştirdikleri ölçüde, toplum da güç ve kuvvet kazanır. Ayrıca, gençlerin eğitimine ve öğretimine çağın gelişen şartlarını da göz önünde bulundurarak önem veren milletler, daima yükselmişler ve dünyada söz sahibi olmuşlardır. Şanlı tarihimizde görüleceği gibi aziz milletimiz toplumun şekillenmesinde, manevi değerlerin yaşanmasında ve yayılmasında gençlere büyük görev ve sorumluluklar vermişlerdir. Atalarımız, gençlerimizin cesaret ve enerjilerinden gereği gibi yararlanmak için, her şeyden önce gençlerin kendine güvenli, sağlam bir kişilik geliştirmelerine imkân sağlanmasının önemini çok iyi biliyorlardı. Bunun için Gençlik Liderleri arkadaşlarımızı önemsiyoruz. Yerelde almış oldukları inisiyatifi çok değerli buluyorum. Gençlik faaliyetleriyle ilgilenmek fedakârlık gerektiren bir iştir. Adanmışlık ruhuyla taşın altına elini koyan tüm genç liderlerimizi kutluyorum. Bizler genel merkezlerde sizler ise yerel el ele vererek, daha iyi yaşanılabilir bir dünya inşası için çalışmalıyız. İyi insanların sayısını artırmalıyız. Dünyanın küresel rekabetine karşı ancak kendini bilim ve ilimde iyi donatmış kişilerle mücadele edebiliriz. Zamanımızı, mekanlarımızı daha anlamlı kılmak için kardeşlik hukukumuzu da geliştirmeliyiz. Erdem ve fazilet ilkeleri çerçevesinde insanlığa hayırlı hizmetler sunmalıyız. Bunun için Gençlik STK’larının birlikteliğini önemsiyorum” dedi.
“15 Temmuz’un arkasındakileri biliyoruz”
“15 Temmuzun arkasında kimlerin olduğunu Türkiye gençleri olarak biz biliyoruz” diyen Beyhan; “Türkiye’deki siyasal tarihi iyi incelediğimizde bu topraklarda birçok hadisenin gerçekleştiğini göreceğiz. Bu hadislerin arkasında kimlerin olduğu, senaristlerin kim olduğunu milletçe artık görüyoruz. Sadece kuklaları değil kuklacıları da görüyoruz. Sadece taşeronları değil ağ babalarını da görüyoruz. Biz bunları taşeronlarıyla birlikte 28 Şubatta gördük, 17/25 Aralık da da gördük, 6-8 Ekim olaylarında da gördük. 15 Temmuz kalleşçe saldırılarında da gördük ve görüyoruz” diye konuştu.
27 Mart 2015 tarihinde Genel Merkez tarafından görevlendirildikten sonra yoğun bir çalışmanın içerisine girdiklerini ifade eden Genç Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi Yakup Özden’de, “Bu güne kadar Genel merkezimin bizlere gösterdiği yolda nasıl teşkilat olarak yürüdüysek bundan sonra da çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir. Bizler biliyoruz ve inanıyoruz ki gitmediğimiz ve bulunmadığımız yerlerde bizler gibi düşünmeyen fikirler türeyeceğinden, sahada adım atmadık yer çalınmadık kapı bırakmayacağız. 15 Temmuzda Hain FETÖ örgütü tarafından yapılmak istenen darbe girişiminin ilk anından itibaren karşısında durduk. Bir arkadaşımız okulunun ışıklarını tamamen açarak milli iradenin yanında olduğunu beyan ederken bizlerde meydanlarda yerimizi almıştık. Sonrasında millet olarak 29 gün boyunca tutulan demokrasi nöbetlerinde de meydanlardaydık. Hatta yönetim kurulu üyesi olan Hatice Meral arkadaşımız gecenin üçünde iki küçük çocuğunun bankın üstünde uyutup üzerine bayrak örttüğünü görünce niye eve götürmüyorsun diye sorduğumda başkanım benim çocuklarıma vereceğim malım yok mülküm yok sadece çocuklarıma vatan sevgisini millet sevgisini verebilirim. Biraz üşüyebilirler yorulabilirler ancak bu darbe girişimini ömürleri boyunca hatırlasınlar istiyorum. Büyüklerimiz tarafından her zaman gençlerin milli şuurdan yoksun oldukları hiç bir şeyle ilgilenmedikleri hatta bu gençlikten bir şey olmaz diye düşünülmüş olsa da bu gençlik 15 Temmuz akşamı tüm bu kötü düşünceleri yok etmiş, Gençlik keyfine ne kadar düşkün olsa da hürriyetine bağımsızlığına devletine ve milletine karşı yapılmak istenen her türlü oyunun karşısında olduğunu canını vatan için seve seve vereceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir” şeklinde konuştu.
Gençliğin bir toplumun geleceği olduğuna işaret eden Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Aygül ise, şöyle konuştu: “Her toplum, kendi geleceğini garanti altına alacak, kendi değerlerini yükseltip, geliştirecek fertler yetiştirmeyi hedef edinir. Yeni yetişen nesiller ruh ve bedence sağlıklı, güçlü ve dinamik bir kişilik geliştirdikleri ölçüde, toplum da güç ve kuvvet kazanır. Ayrıca, gençlerin eğitimine ve öğretimine çağın gelişen şartlarını da göz önünde bulundurarak önem veren milletler, daima yükselmişler ve dünyada söz sahibi olmuşlardır. Sizler bu topraklarda Mevlana gibi sevginin diliyle, Yunus Emre gibi aşkın diliyle konuşan ay yüzlü gençlersiniz. Sizler 15 Temmuz kahpe FETÖ kalkışmasında ispatladığınız gibi gerektiğinde Köroğlu’nun, gerektiğinde Pir Sultan’ın, gerektiğinde Dadaloğlu’nun dilini konuşan çelik yürekli kahramanlarsınız”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202