-Üstat,iyi adamsın ,hoş adamsın ama keşke bir de bizden olsaydın…

-Bizden derken?

-Bizden işte. Sen anladın onu…

-Ben bana üstat demenin nedenini bile anlamadım ki,bizden kastın ne onu anlayayım arkadaş?

-Hani gazetecisin ya o bakımdan.

-Bir yerel gazetede köşe yazıları yazarak ne kadar gazeteci olunuyorsa o kadar gazeteciyim. Üstatlık ne haddime.

-Top çevirme, anladın sen onu  anladın

***

Elbette anlamıştım.

Anlamasına anlamıştım da,şu sizden bizden meselesine fena halde takık olduğum için gençlerin deyimi ile salağa yatmıştım.

Muhatabım yemedi tabii.

Batım ki onlardan olmadığım konusunda ısrarcı,

Sordum; Şimdi ben bu cennet ülkemizde yurttaşlar olarak daha rahat yaşayalım istiyorum.Ya siz? Dedi ki; Biz de.

Sordum; Ben, çocuklarımızın,torunlarımızın gelecekleri aydın olsun istiyorum.Ya siz?

Dedi ki; Biz de.

Sordum; Ben;kentlerimiz,ilçelerimiz,köylerimiz rant uğruna yağmalanmasın istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum; Ben;ormanlarımız yakılmasın,yer altı yer üstü kaynaklarımız ona buna peşkeş çekilmesin bizim olan bizim kalsın istiyorum.Ya siz? Dedi ki; Biz de.

Sordum;Ben;kadınlarımız,çocuklarımız öldürülmesin,tecavüz edilmesin istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben;işçimiz,memurumuz,emeklimiz enflasyonlarla ezilmesin,açlık ve yoksulluk sınırı altında hiçbir kardeşimiz kalmasın istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum ; Ben;ülkemizde adaletsizlik olmasın,suçu olan bedelini ödesin istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum; Ben;kız çocuklarımız yaşıdır diye koca koca heriflere eş yapılmasın,çocuk sözcüğü ile gelin sözcüğü bir araya gelmesin  istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben;eğitimden,sağlığa,tarımdan ekonomiye ve diğerlerine kadar yapılan  istatistiklerde  sürekli sondan bilmem kaçıncı olduğumuzu görmek istemiyorum.Ya siz ? Dedi ki;Biz de.

Sordum; Ben;trafik kazalarında,iş kazalarında ve çeşitli ihmallerden dolayı insanım yaralanıp ölmesin istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben;bu kadar mümbit arazimiz ve o arazileri işleyebilecek çiftçimiz,hayvan yetiştiricilerimiz varken tahılı ve eti elin gavurundan almayalım istiyorum.Ya siz?

Dedi ki;Biz de.

Sordum; Ben;elektrikten,doğal gaza,benzinden suya ederlerinden kat be kat paralar ödemeyelim istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben,varlığımıza,dirliğimize,birliğimize göz diken terör örgütlerinin ülkemizin nerelerine sinmişlerse oralarından kazınıp atılmalarını,Mehmetçiğim Polisim,Öğretmenim,Memurum,Sivilim  şehit ve gazi olmasın istiyorum. Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben,ülkemizde bilgi ve liyakate gereken önem verilsin, Kamu kurum ve kuruluşlarında akraba, eş, dost, hatır torpilleri yapılmasın istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum; Ben,dinimizi çıkarcı şarlatanların işlerine geldiği gibi kullanmalarının önüne geçilmesini istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben;yüz yıllardır başımıza birbirinden beter belalar açan cehaletle çok daha sıkı mücadele edilsin istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum; Ben,uluslar arası ilişkilerde ülkem dışlanmasın,güçlü olsun,aldatılmasın,hiçbir devlet bize parmak sallayamasın  istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben,yurdumda hırsızlık,yolsuzluk,alavere,dalavere  bitirilsin,yetim hakkı yenmesin istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben,insanlarımız sağlık hizmeti almak için bütçelerinin bilmem kaç katı  paralar ödemek orunda kalmasınlar istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben,ülkemde işiz sayısının sürekli yükselmemesini özellikle genç işsizliğin önüne geçecek politikalar üretilmesini ve uygulanmasını  istiyorum.Ya siz? Dedi ki;Biz de.

Sordum;Ben,sürekli ağız dalaşlarıyla bizi yoran politikacıların artık el ele vererek  bu ülke için ortak projeler geliştirmelerini istiyorum.ya siz? Dedi ki; Biz de.

Sordum; Ben,topraklarımız,fabrikalarımız,kuruluşlarımız,cumhuriyet kazanımlarımız elin yabanına satılmasın, değerlerimiz biz de kalsın, demografik yapımız yara almasın istiyorum.Ya siz? Dedi ki; Biz de.

Sordum; Benim Dinim İslam,Milletim Türk.Ya sizin? Dedi ki; Bizim de.

Sordum; Ben,ülkemizde milyonlarca borçlu ve icra takibi var.İnsanımız  borç batağında yaşamasın istiyorum.Ya siz? Dedi ki; Biz de.

Sordum ; Ben,Fatih Sultan Mehmet’te benim,Mustafa Kemal Atatürk’te benim Mehterde dinlerim,İzmir Marşı da; Osmanlı da benim Cumhuriyette benim diyorum.Ya siz? Dedi ki; Biz de.

Sordum; Ben sevgiden,adaletten,bilimden,aydınlıktan yanayım diyorum.ya siz?Dedi ki; Biz de.

Sordum;Ben ikide birde temcit pilavı ısırtıp ısıtılıp önümüze konulan Ermeni soykırımı yalanından fena halde sıkılıyorum.Ya siz? Dedi ki; Biz de.

Sordum;Ben,gençlerimiz başka memleketlerde gelecek aramasınlar istiyorum.Ya siz?

 Dedi ki; Bizde.

Sordum;Ben,ülkemizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edilmesin,edenin ağzının payı verilsin istiyorum.Ya siz? Dedi ki; Biz de.

Sordum; Senden benden ondan şundan diye birbirimizi ötekileştirmenin sadece bize zararı var,bu tuzaktan ulusça  bir an önce kurtulmamızı istiyorum.Ya siz? Dedi ki; Bizde…

Son kez sordum;

Eee birader dedim.Ben kimdenmişim o zaman?

Dedi ki; Bizden….

İşte bunu unutuyoruz;

Bizim  aslında biz olduğumuzu.

Bizden olmayanların öyle işine geliyor ki bu unutkanlığımız.

Üzerine öyle planlar kuruyorlar, öyle projeler üretiyorlar ki ve hepsini öyle maharetle sahneye koyuyorlar ki…

Sen diyorlar, o diyorlar,şu diyorlar,bu diyorlar,olmadı öteki,beriki…

Biz bizliğimi tartıştıkça Türk’ün birliğinden korkan ne kadar iç ve dış alçak,hain,ezik,kaypak ve müptezel varsa ellerinde ekmek,ona  yağ sürmemizi bekliyorlar.

Elbette birbirimizden farklı görüşlerimiz, tespitlerimiz, önerilerimiz olacak.

Elbette birimizin ak dediğine diğerimiz kara diyecek.Hatta gri olduğunu savunanlarımız da olacak.

Elbette birbirimizden farklı renklerimiz olacak, biz 15 bin yıldır  var olan bir milletiz.

Dünya çok çabuk değişiyor.

Biz biz miyiz,siz biz misiniz diye diye hem hayatı ıskalıyoruz,hem de sürekli bir bölünme paranoyası yaşıyoruz.

Fark etmesek te ruhen hastalanıyoruz.

Oysa asgari müşterekler de anlaşamadığımız hiçbir şey yok.

Azami unutkanlığımızı yenelim yeter.

Bunu cihanda çok iyi biliyor ki;

Biz hep beraber olduğumuz zaman Türkiye’yiz…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner193

banner246

banner254