Boğaziçi Üniversitesi’nin akıllı, zeki, çevik ve batılı eğitim modelinin temsilcileri, bir konuk çağırıyorlar. İlk adı Hamza, ikinci adı Andreas, soyadı ise Tzortis… Birden fazla ülkenin kültürünü taşıyor, birden fazla ülkenin temsilcisi ve birden bire ortaya çıkıp ulusal liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin sınırları içinde satılık beyinlere hitap ediyor, kız ve erkek öğrencilerin ağzına laf veriyor hakaret ettiriyor… Salon alkıştan inliyor! Kahkahalar atılıyor…

Yazıklar olsun hepinize.

Türkiye Cumhuriyeti’nin içinde ve dışında hainlerin varlığını biliyoruz ancak ülkenin gözde okullarında okuyan ve bu milletin geleceğinde önemli işlere imza atacaklarına inandığımız gençlerin içinde yeşertilen nifak tohumlarının kök saldığını gören gözler var ve onlar tepkilerini verirken kararlı davranıyor, yüreklere su serpiyorlar…

Geçtiğimiz ay Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği'nde düzenlenen basın toplantısında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden sözde yazar Yunan asıllı İngiliz Hamza Andreas Tzortis sert bir dille kınandı.

Vatanseverlerin olan bitene tepki göstermesini destekliyorum…

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bulut ve diğer şube yöneticilerinin kararlı bir tutum sergilemesi, önemliydi.

Türk Eğitim-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Metin Öksüz ve Başkan Yardımcısı Ali Sami Dinçer; Türk Eğitim-Sen 2 No'lu Şube Başkanı Fatih Gümüş, Başkan Yardımcısı Osman Çokakoğlu ile yönetim kurulu üyesi Günay Geçkin; Türk Enerji-Sen Marmara Şube Başkanı İsmail Aydoğdu; Türk Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Sabit Karabayır ve Şube Kadın Komisyonu Başkanı Zeliha Kurtuluş; Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şubesi Başkanı Hilmi Şanlı; Türk Büro-Sen Başkan Yardımcıları Ertuğrul Öztürk ve Özcan Demirel; Türk Eğitim-Sen Yıldırım Temsilcisi Serkan Aydın, ülkemizin sahipsiz olmadığını gösterdiler, sağ olsunlar…

Oldukça kapsamlı bir konuşma yaptı sayın Bulut. "Bu topraklarda yaşayan herkesin Atatürk'e minnet borcu vardır" diyerek başladı ve "Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılan panelde konuşan Hamza Andreas Tzortis isimli şahıs ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret etmiştir.

Biliyoruz ki; Bin yıl da geçse Türkiye Cumhuriyeti var oldukça bu haçlıların içindeki yangın soğumayacaktır. Bizler ise Atatürk'ün izinden ayrılmadan yolumuza devam edeceğiz. Ömrü cephelerde haçlı ordusuyla mücadele ile geçmiş, son haçlı saldırısını püskürtmüş ve bu müptezelin atalarını denize dökmüş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk hem İslam dünyasının hem de tüm mazlum milletlerin en önemli kahramanlarından biridir" dedi.

Milliyetçi bir duruş şahlandı toplantıda…

Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılına denk düşen açıklamanın tarihi anlamı daha da açıktı; "Yunan artığı, İngiliz kırması, Lawrence bozması bu haçlı zihniyetinin Atatürk'e olan kini, ulu önderin bu alçaklara nasıl bir darbe vurduğunu, kazandığı zaferlerin nasıl içlerine oturduğunu, üstünden 100 yıl geçmesine rağmen bu hezimetin yarasının hem dışımızdaki hem içimizdeki düşmanlarda bütün sıcaklığı ile kanadığını ortaya koymaktadır.
Dedeleri İzmir'de denize dökülmüş bu haçlı kırıntılarının hezeyanlarını anlamak bir bakıma mümkündür. Ancak bu zihniyetin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde adı üniversite olan bir kurumda ağırlanması, ağzından salyalar saçarak devletimizin kurucusuna hakaretler yağdırılırken, orada bulunan güruhun ve üniversite yönetiminin bu duruma sessiz kalması kabul edilemez…
” diyordu Bulut.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin de duyarlı açıklamaları tüm şubelerde tekrarlandı o gün.

Başka oyunlara da dikkat çekti Bulut…

Bu ülkede birileri Atatürk'ün şerefli anasına olmadık iftiraları atıyorsa, akademisyen bir zat Bursa'da camilerin genelev olduğunu iddia ediyorsa; başka birisi de kalkıp keşke Yunan işgalinde kalsaydık diyorsa… Elin Yunanlı oğlu da elini kolunu sallaya sallaya gelip Ata'nıza hakaret eder!

Ulusal liderimize sahip çıkacak, sonsuza kadar yaşatacak gençlerin varlığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olarak görülmelidir. Alçaklar ve yalaka takımı asla başaramayacak.

İzin vermeyeceğiz!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner234

banner246