Bu haber kez okundu.

Okullararası Modern Pentatlon Ve Biatlon Türkiye Şampiyonası
Okullararası Modern Pentatlon ve Biatlon Gençler, Yıldızlar ve Küçükler Türkiye Şampiyonası Adana’da tamamlandı.
Çukurova Yüzme Havuzunda ilk gün gerçekleştirilen Modern Pentatlon ve Biatlon Gençler, Yıldızlar ile Küçükler kategoriler yarıştı. İkinci gün Yüreğir Serinevler Atletizm tesislerinde gerçekleştirilen yarışmaların ardından sona erdi.
Müsabakalara, Adana’nın yanı sıra İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Gaziantep, Malatya, Bursa, Kahramanmaraş, Karaman, Sivas, Aydın ve Sinop’tan toplam 204 kız ve erkek sporcu katıldı.
Müsabakaları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halit Yılmazel ile Spor Servisi Şefi Hanifi Altun ’da izledi.
2 gün süren müsabakalar sonunda Modern Pentatlon ve Biatlon branşlarında birinci olan sporcuların isimler, okulları ve puanları şu şekilde:
Küçük Bayanlar:
1-İlayda Demir (Ankara Anıttepe Ortaokulu) 583
2-Ebrar Çalışkan (Bursa Hanife Murat Ortaokulu) 555
3-Bensu Bozdağ (İzmit Kocaeli Özel Atafen Ortaokulu) 550
4-Defne Coşkun (Ankara Cenk Yakın ortaokulu) 544
Küçük Erkekler:
1-Ege Karaçetin (İzmir Özel Nokta Ortaokulu) 578
2-Ege Özkan(İstanbul Özel Beylikdüzü Bahçeşehir Ortaokulu) 574
3-Atahan Bora Yalçın (Malatya Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu) 573
4-Yusuf Koskor (İstanbul Büyükşehir Ortaokulu) 564
Yıldız Bayanlar:
1-Doğa Balkır (İzmit Kocaeli Özel Kocaeli Doğa Ortaokulu) 581
2-Kumsal Deniz (Ankara Anıttepe Ortaokulu) 577
3-Selin Eyipoğlu (Bursa Özel Hamitler Doğa Ortaokulu)567
4-İlayda Çağın Çınar (İzmir Özel Uğur Karşıyaka Ortaokulu) 560
Yıldız Erkekler:
1-Efecan Osmanoğlu (İstanbul Özel Beylikdüzü Uğur Ortaokulu) 624
2-Arda Taşbaş (İstanbul Özel Kültür Ortaokulu) 615
3-Alptuğ Aşnaz (Ankara Anıttepe Ortaokulu) 608
4-Ali Ata Duman(İstanbul Esenyurt Zübeyde Hanım Ortaokulu) 607
Genç Bayanlar:
1-Sesim Alpuğan(Ankara Çukurambar Özel Doğa Anadolu Lisesi) 557
2-Sümeyye Demir(Ankara Çankaya Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi) 515
3-Dila Şevin Doğan(Malatya Gazi Anadolu Lisesi) 513
4-İzgi Akkeçeli (İzmir Namık Kemal Anadolu Lisesi) 499
Genç Erkekler :
1-Dora Nusretoğlu (Ankara Özel Çayyolu Doğa Anadolu Lisesi) 635
2-Furkan Çağrı Kibar(İstanbul Özel Arel Anadolu Lisesi) 633
3-Oktay Arıkan (İzmir Özel Nokta Anadolu Lisesi) 603
4-Batuhan Resul Gültekin (İstanbul Özel Arel Lisesi) 593
Dereceye giren okullara ödüllerini, Yüreğir Atletizm Tesisi Amiri Halit Yeşilağaç, Okul Sporları Federasyonu Temsilcisi Nuran Demir, Gençlik Hizmetleri Emekli Spor Şube Müdür Kazım Tekin, Müsabaka başhakemi Zafer Atmaca ve müsabakaya katılan okulların antrenörlerinden Serdar Özdemir ve Zeynep Yürür verdi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161