banner216

Bu haber kez okundu.

Adana’da Toplantı Ve Yürüyüş Yerleri Belirlendi
Adana Valiliği, kentte yapılabilecek toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları ile pankart ve afiş asılabilecek yerleri açıkladı.
2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6. Maddesi ve bu Kanunun Uygulamasına Dair Yönetmeliğin 3. Maddesi gereğince, kent merkezinde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde ilk toplanma yerleri, yürüyüş güzergahları, toplantı alanları, dağılma yerleri ile pankart ve afiş asılabilecek izinli yerler Adana Valiliği tarafından açıklandı.
Seyhan ilçesinde 1 nolu toplantı alanı, Uğur Mumcu Meydanı olarak belirlendi. Yürüyüş yol güzergahı ise şöyle:
“Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ASKİ Şantiyesi önü olan ilk toplanma yerinden başlamak üzere, Şehir Merkezi istikametinde Mustafa Kemal Paşa Bulvarını takiben Zilli Dede Kavşağı’ndan sola dönüş (Groseri önündeki kavşak) Kasım Gülek Köprüsü üst geçidinden sağa dönüş, Cevat Yurdakul Caddesini takiben Uğur Mumcu Meydanı önüne kadar olan bin 700 metrelik güzergah.”
Devlet Demir Yolları 6. Bölge işletme binası ile Cemalpaşa PTT binasının çevirdiği 12 bin 750 metrekarelik alan toplantıya katılım yoğunluğuna göre toplantı alanı kademeli olarak düzenlenecek.
Dağılma güzergahları ise şu şekilde:
“Ziyapaşa Bulvarı, Cevat Yurdakul Caddesi ve Atatürk Caddesi (Valilik İstikameti- Sular İstikameti), Kasım Gülek Bulvarı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Cevat Yurdakul Caddesi.”
Adana Valiliği, pankart ve afiş asılabilecek yerleri şöyle açıkladı:
“Toplantı ve gösteri yürüyüşünün yapılabileceğine dair Valilik Makamı’nın onay tarihinden itibaren toplantı ve gösteri yürüyüşünün bitiş saatine kadar, meydanlara veya parklara, cadde veya sokak kenarlarındaki kamuya ait duvar veya alanlara, rızası olmaksızın özel kişilere ait alanlara asılmaksızın, yürüyüş güzergahı üzerinde bulunan, 100.Yıl Kavşağı ile Mustafa Kemal Paşa Bulvarının kesiştiği ASKİ Kavşağında bulunan şantiyenin bulunduğu uygun yerlere, ASKİ şantiyesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarından Groseri istikametine doğru, Groseri Kavşağından Kasım Gülek Kavşağı istikametine doğru uygun yerlere, Sulardan Uğur Mumcu Meydanı istikametine doğru yol üzerinde bulunan uygun yerlere ve Uğur Mumcu Meydanının tamamı ile Ahmet Remzi Yüreğir Caddesi, Adalet Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bahçelievler Caddesi, Borsa Caddesi, Bahar Caddesi, Çakmak Caddesi, Debboy Caddesi, Deme Caddesi, Erdal Acet Caddesi, Emin Ağa Caddesi, Emekçiler Caddesi, İbo Osman Caddesi, Kıbrıs Caddesi, Karafatma Caddesi, Karaafat Caddesi, Manisalı Alibey Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, 27 Mayıs Caddesi, Ordu Caddesi, 5 Ocak Caddesi, Pazarlar Caddesi, Postane Caddesi, Obalar Caddesi, Saydam Caddesi, Şinasi Efendi Caddesi, Şehit Mehmet Özel Caddesi, Türk Kuşu Caddesi, Barbaros Caddesi, Onur Caddesi, Uçak Caddesi, Şakirpaşa Caddesi, Vefa Caddesi, Özgür Caddesi, Aydınlar Caddesi, Şehit jandarma Onbaşı Fahri Özsen Caddesi. Mithatpaşa Caddesi, İstiklal Caddesi, Meydan Caddesi, Emniyet. Caddesi, Şehit Duran Caddesi, Yeni Bey Caddesi, Barış Caddesi, Nesrin Olgun Caddesi, Kurttepe Caddesi, Yeşilevler Caddesi, Abdi Yolaçan Caddesi üzerinde bulunan uygun yerlere trafik ve şahıs güvenliği açısından tehlike oluşturmayacak şekilde Kabahatler Kanunu’nda yer alan hükümler çerçevesinde pankart ve afişler aşılabilecek.”
Yüreğir ilçesinde de 1 nolu toplanma alanı Yüreğir Sarıçam Deresi yanındaki semt pazarı belirlendi. Yüreğir ilçesindeki yürüyüş yol güzergahı ise şöyle:
“Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde bulunan Dadaloğlu kavşağı A market önünden başlayıp, Sarıçam deresi istikametine doğru olan 650 metrelik güzergahı takiben Semt pazarı.”
Toplantı alanı Sarıçam deresini geçince gidiş istikametine göre sol tarafta kalan asfalt zeminli Semt pazarı olarak belirlenirken dağılma yol güzergahları ise Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ve tren hattı istikameti afet evleri ve tali yollar olarak belirlendi.
Sarıçam ilçesinde pankart ve afiş asılabilecek yerler ise şöyle:
“Kozan Yolu Dadaloğlu kavşağı yaya üst geçidi, A Alışveriş Market önünden Sarıçam Deresini takiben toplantı alanına kadar olan 650 metrelik Dadaloğlu Bulvarı üzerinde uygun yerler ile Kışla Mahallesi 125 ve 1. Sokak, Kazım Başer Mahallesi 1 ve 2. Sokak, Yavuzlar Mahallesi 1111. Sokak, Akıncılar Mahallesi 80 Sokak, Serinevler Mahallesi Jandarma Er Mustafa Göksel Caddesi ve 4. Sokak, Karacaoğlan Mahallesi 200. Sokak. PTT Evleri Mahallesi 203- 202-74 ve 65. Sokak, Kiremithane Mahallesi Haşim Dalgıç Caddesi, Levent Mahallesi 1. Sokak, Şehit Erkut Akbay Mahallesi 1. Sokak, Ulubatlı Hasan Mahallesi 3115. Sokak üzerinde bulunan uygun yerler.
Çukurova ilçesinde de toplanma alanı Adana Koop. Semt Pazarı olarak belirlendi. Yürüyüş yol güzergahı “Dr. Sadık Ahmet Bulvarının Çoban Yurtçu Bulvarı ile kesiştiği yer olan ilk toplanma yerinden başlamak üzere, Çoban Yurtçu Bulvarından (500 metre) ilerledikten sonra Ramazan Atıl Lisesinin ön tarafında bulunan Adana Koop Semt Pazarı” olarak düzenlendi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202